TFF 2. Lig’e düştükten sonra transfer yasağını kaldırarak borçlarını temizleyecek güçlü bir yatırımcıyı bekleyen Altay, hayal kırıklığı yaşadı.
Yaklaşık 700 milyon TL borcu bulunan siyah-beyazlılar, şirketleşme süreci kapsamında çeşitli tarihlerde kongreler düzenledi, ancak beklenen yatırımcı bir türlü gelmedi.
Büyük Altay 1914 Futbol Spor Yatırımları AŞ tarafından oluşturulan komite, haftalardır Türk ve Fransız ortaklı bir yatırımcı grubuyla görüşmeler yürütüyordu. Ancak bu hafta yapılması planlanan devir anlaşması son anda iptal oldu.
İddialara göre, yatırımcı grup sürekli ek süre talep ederken, Altay yönetimi görüşmeleri sonlandırdı. Transfer yasağı nedeniyle kadrosunu güçlendiremeyen ve sadece tecrübeli oyuncular Özgür Özkaya ile Ceyhun Gülselam’la kalan Altay, yeni sezonun başlamasına 1.5 aydan az bir süre kala belirsizlik içinde kaldı.
Şirketleşme komitesinin yeni yatırımcı arayışlarına devam ettiği öğrenildi.
İlginizi çekebilir: Altay’da devir iptal
GÜNDEM
25 Temmuz 2024DÜNYA
25 Temmuz 2024GÜNDEM
25 Temmuz 2024EKONOMİ
25 Temmuz 2024EKONOMİ
25 Temmuz 2024EGE
25 Temmuz 2024GÜNDEM
25 Temmuz 2024