DOLAR 32,1850 0.16%
EURO 35,0226 0.13%
ALTIN 2.426,00-0,13
BITCOIN 2182918-1,40%
İzmir
23°

AÇIK

üst menü altı
Aman dikkat: Threads hesabını silenin Instagram’ı kapanıyor!

Aman dikkat: Threads hesabını silenin Instagram’ı kapanıyor!

ABONE OL
8 Temmuz 2023 13:08
Aman dikkat: Threads hesabını silenin Instagram’ı kapanıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Instagram’ın metin tabanlı konuşma uygulaması olan Threads, Twiter’a alternatif olarak açıldı. 5 Temmuz 2023 gece yarısı kullanıma açılan platform hakkındaki ilk şüpheli bilgi pek gecikmedi. Hesabını silen kullanıcıların bağlantılı olan Instagram hesabı da siliniyor.

Gizlilik politikası, Instagram çatısı altında bulunuyor.

Teyit.org söz konusu hesap silinme iddiasını incelerken hesabını silen kullanıcıların bağlantılı olan Instagram hesabının da silindiği iddiasını doğruladı.

Threads

İlginizi çekebilir: Özel sektör çalışanlarının maaşı ne kadar olacak?

THREADS HESABI KAPANANIN INSTEGRAM HESABI DA KAPANIYOR

Instagram’ın gizlilik ilkeleri sayfasında yer alan bilgiye göre hesabını tamamen kapatmanın tek yolu Instagramı da kapatmaktan geçiyor. Sayfada,  “Profiliniz Instagram hesabınızın bir parçasıdır ve istediğiniz zaman Instagram hesabınızı silerek profilinizi silebilirsiniz” deniliyor. 

Bunun yanında hesabını geçici olarak dondurmak mümkün. Instagram, hesabını donduran kullanıcıların bağlı olduğu Instagram hesabının etkilenmeyeceği ifade ediliyor. Fakat hesabı dondurmak, kapatmak ile aynı değil. 

Instagram, hesabını donduran kullanıcıların uygulamadaki verilerinin silinmeyeceğini belirtiyor. Hesabını donduran kişilerin profilleri, hesap yeniden aktifleştirilene kadar görünmüyor. 

Öte yandan Instagram hesabınızı dondurduğunuzda, Instagram’a bağlantılı olarak çalışan Threads uygulaması da kapanıyor. Çünkü Threads’in çatı uygulaması Instagram.

Yani hesabını tamamen silmek Instagram’ın da silineceği anlamına geliyor ancak geçici bir süreliğine dondurmak bağlı olan Instagram hesaplarını etkilemiyor.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP