DOLAR 32,9340 0.28%
EURO 35,3749 0.59%
ALTIN 2.467,450,69
BITCOIN 1981084-5,79%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
Aralarında Kılıçdaroğlu da var! Bin 190 dokunulmazlık dosyası Erdoğan’ın önünde

Aralarında Kılıçdaroğlu da var! Bin 190 dokunulmazlık dosyası Erdoğan’ın önünde

TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu, 27'nci dönemde Meclis'e gönderilen aralarında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu "seçilemeyen milletvekilleri"ne ait bin 190 dokunulmazlık dosyasını, Cumhurbaşkanlığına iade etti.

ABONE OL
15 Haziran 2023 09:45
Aralarında Kılıçdaroğlu da var! Bin 190 dokunulmazlık dosyası Erdoğan’ın önünde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu, 28’inci dönemde seçilemeyen ve geçen dönem Meclis’e gönderilen milletvekilleriyle ilgili dokunulmazlık dosyalarını Cumhurbaşkanlığı’na iade etti.

Dokunulmazlık Dosyaları Cumhurbaşkanlığına İade Edildi

28’inci dönemde seçilmeyen ve önceki dönemde Meclis’e gönderilen milletvekillerinin hakkındaki bin 190 dokunulmazlık dosyası, Adalet Bakanlığı’na gönderilmek üzere belirlendi.

Adalet Bakanlığı’na Gönderilen Dosyalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu eski milletvekilleri hakkında bulunan dokunulmazlık dosyaları, Adalet Bakanlığı’na iletilmek üzere hazırlandı.

Dosyaların Savcılıklara Havale Edilmesi

Adalet Bakanlığı, eski milletvekilleriyle ilgili yargı süreçlerinin başlatılabilmesi için dokunulmazlık fezlekelerini ilgili savcılıklara havale edecek. Bu adım, söz konusu eski milletvekillerinin yargılanmasının önünü açacak.

Bu gelişmeyle birlikte, Adalet Anayasa Karma Komisyonu, seçilmeyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarını tekrar değerlendirmiş ve dosyaları Cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Bu dosyalar daha sonra Adalet Bakanlığı aracılığıyla ilgili savcılıklara iletilecek ve eski milletvekilleri hakkındaki yargı süreci başlatılacaktır. Bu adım, dokunulmazlık hakkının kötüye kullanılmasının önüne geçerek hukuki sürecin işlemesini sağlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP