DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15898981,16%
İzmir
16°

KAPALI

üst menü altı
Bakan Tunç HÜDA PAR’a sert çıkıştı : Böyle bir şey söz konusu değildir

Bakan Tunç HÜDA PAR’a sert çıkıştı : Böyle bir şey söz konusu değildir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun 'özerklik' açıklamasına yanıt verdi. Bakan Tunç, "Değiştirilemez maddelerin tartışılması söz konusu olamaz. Böyle bir şey söz konusu değildir" dedi.

ABONE OL
26 Aralık 2023 12:17
Bakan Tunç HÜDA PAR’a sert çıkıştı : Böyle bir şey söz konusu değildir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun ‘özerklik’ açıklamasına yanıt verdi. Bakan Tunç, “Değiştirilemez maddelerin tartışılması söz konusu olamaz. Böyle bir şey söz konusu değildir” dedi.

”Beraber onu bekleyeceğiz”

Gezi tutuklusu, TİP milletvekili avukat Can Atalay hakkında Anayasa Mahkemesi’nin ikinci kez hak ihlali kararı vermesiyle ilgili olarak, “İkinci bir ihlal kararı söz konusu oldu. Gerekçeli karar henüz açıklanmadı. Açıklandığında ilgili mahkemeler, ilgili süreçlerde kararlarını vereceklerdir. Beraber onu bekleyeceğiz” dedi. 

AKP listelerinden İstanbul Milletvekili seçilen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada partisinin programında yer alan bir bölümü okumuştu.

Yapıcıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada “Biz olumlu ve olumsuz tüm yönleriyle eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi yönetim modelleri üzerinde serbestçe tartışılabilir diyoruz” demişti.

Kaynak: haber.sol

Önerilen haber: Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açtığı tazminat davasını kazandı

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP