İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde ilçe belediye başkanlarıyla biraraya geldi. Yeni yılın ilk toplantısını belediye başkanlarıyla yapan Başkan Soyer'in gündemi çevre temizliği, katı atık yönetimi, gürültü oldu.
CHP'li belediye başkanlarının katıldığı toplantı yaklaşık bir saat sürerken, ilçelerde yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi. İlçe belediye başkanlarının sorun ve taleplerini de dile getirdiği toplantıda büyükşehir belediyesinin bu noktada hangi destekleri verebileceği de ele alındı.
Toplantıya, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, , Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal katıldı.
Toplantıya dair bilgi veren İBB Başkanı Tunç Soyer, ortak yeni modeller geliştirmek için biraraya geldiklerini belirterek, "Ortak yeni modeller kurgulama toplantısıydı. Bir tür beyin fırtınasıydı. Mevcut mevzuat sınırları dışında acaba daha büyük bir verim nasıl yakalarız, acaba İzmirliyi daha fazla memnun edecek nasıl çözümler üretebilirizi konuştuk" dedi.
GÜNDEM
26 Temmuz 2024DÜNYA
26 Temmuz 2024GÜNDEM
26 Temmuz 2024EKONOMİ
26 Temmuz 2024EKONOMİ
26 Temmuz 2024EGE
26 Temmuz 2024GÜNDEM
26 Temmuz 2024