DOLAR 31,4643 0.46%
EURO 34,0014 0.12%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1924761-0,73%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Bayraklı’da ‘afiş’ krizi! Belediyeden açıklama: ‘Seçim kurulunun kararı’

Bayraklı’da ‘afiş’ krizi! Belediyeden açıklama: ‘Seçim kurulunun kararı’

ABONE OL
21 Nisan 2023 15:11
Bayraklı’da ‘afiş’ krizi! Belediyeden açıklama: ‘Seçim kurulunun kararı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili, Bayraklı Belediyesi’nin resmi reklam alanlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti afişlerini hukuksuz bir şekilde zabıta marifeti ile söktüğünü iddia ederek tepki gösterdi. Öte yandan belediye yetkilileri, seçim kurulu kararınca ilçede propaganda yasaklarına aykırı afiş ve pankartların kaldırılmasına yönelik kendilerine yazı geldiğini paylaştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Bayraklı Adalet Mahallesi Manas Bulvarı üzerindeki resmi reklam alanlarında, Bayraklı zabıta ekipleri tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti afişlerinin sökülme videolarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak Serdar Sandal’a yüklendi. AK Partili Hızal, paylaşımında, ‘’Bayramın birinci gününde bile CHP boş durmuyor. Bayraklı Belediyesi zabıtaları, hukuksuz bir şekilde Cumhurbaşkanımızın ve Partimizin afişlerini söküyor. Elinizdeki gücü nasıl keyfi kullandığınızın en iyi örneği İzmir'de.’’ İfadelerini kullandı. 

AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili ise ‘’Bu CHP’nin tahammülsüzlüğünden gına geldi! CHP’li Bayraklı Belediyesi; AK Parti’nin bedelini ödediği reklam görsellerini kaldırıp kendilerininkini asmış. Ne yasa tanıyorlar ne yönetmelik! Ne nizam biliyorlar ne izan! Tek bildikleri, yık, dök, talan et; ez geç! Kendilerini, temsil ettikleri ne varsa sahibi sandıkları gibi, parası ödenmiş, resmi reklam alanlarının da sahibi sanıyorlar! Yaptıkları, düpedüz eşkıyalık! Bu buruk bayramı şarkılı türkülü reklamlarına boğmaları vicdanlarını ilgilendirir ama bunu yapamazlar, çünkü resmen suç!’’ ifadelerini kullandı

BELEDİYE: KAYMAKAMLIK YAZI GÖNDERDİ!

Öte yandan belediye yetkilileri, Kaymakamlığın belediyeye 20 Nisan tarihli yazı gönderdiğini ve ilçe seçim kurulunca ilçe genelinde propaganda yasaklarına aykırı afiş ve pankartların  kaldırılmasının istendiğini bildirdi.

Yazıda şu ifadeler yer aldı;

"İlgi sayılı yazı ile; 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ikinci tura kalması halinde 28 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin seçim iş ve işlemlerine esas teşkil etmek üzere;

15.04.2023 tarih ve 2023/32 sayılı karar ile alınan propaganda yasaklarına aykırı olarak siyasi parti bayrağı, afiş ve pankart asıldığı tespit edildiğinden ilçede seçime katılan bütün siyasi partilerden bu yönde yapılan ihlal bulunuyor ise ivedilikle kaldırılarak bilgi verilmesi istenilmiştir. Bayraklı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ilgi sayılı yazısının ifası için Belediye Başkanlığınız tarafından ekip görevlendirilmesi yapılmasını, çalışmalar esnasında güvenlik, yönünden yardımcı olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile gerekli koordinasyonun sağlanarak İlçemiz genelindeki söz konusu materyallerin toplanılması hususunu; Rica ederim"

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP