DOLAR 23,7154 1.9%
EURO 25,7370 1.87%
ALTIN 1.484,811,64
BITCOIN 6264622,25%
İzmir
26°

KAPALI

Bergama'da Engelli Ve Yaşlı Hakları Rehberi

Bergama'da Engelli Ve Yaşlı Hakları Rehberi

ABONE OL
3 Aralık 2020 18:42
Bergama'da Engelli Ve Yaşlı Hakları Rehberi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güncel yasal düzenlemeleri içeren ‘Engelli ve Yaşlı Hakları Rehberi’  belediye ekipleri tarafından Koronavirüs önlemleri dikkate alınarak ilçedeki engelli bireylerin evlerine, evde bakım hizmeti alan 65 yaş üstü vatandaşlara, tüm rehabilitasyon merkezlerine, kamu kurumlarına ve muhtarlıklara dağıtılıyor.

""

KİTAPÇIK YANINDA MASKE, KOLONYA VE HİJYENİK MENDİL

Bir paket halinde dağıtılan Engelli ve Yaşlı Hakları Rehberi yanında engelli bireyler için aynı anda maske, hijyenik mendil ve kolonya dağıtımı da gerçekleştiriliyor.

""

BAŞKAN KOŞTU; “HER PROJEMİZDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DE DÜZENLEMELERİ DİKKATE ALIYORUZ”

Ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle özellikle engelli ve muhtaç bireylere olan duyarlılığın artmış olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediye olarak engelli ve diğer dezavantajlı vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için yaptığımız pek çok çalışma ile herkes için engelsiz bir hayat sunmak, engelsiz ve konforlu bir kent oluşturmak istiyoruz. Güzel Bergama’mız için ürettiğimiz her projemizde dezavantajlı gruplara öncelik vererek, onlarla birlikte daha rahat ve mutlu yaşamak en büyük gayemiz” dedi.

BAŞKAN KOŞTU, “ENGELLİ BİREYE SAYGI, İNSANLIĞA SAYGIDIR”

Engelli bireylere yönelik yapılan çalışmalar içerisinde bu kitapçığın hazırlandığını ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yasal düzenlemeleri içeren bu kitapçığın sadece engelli ve yaşlılarımızın değil, onlara yaklaşım konusunda, herkesin farkındalığını arttıracağına inanıyorum. Engelli bireylere saygı, insanlığa saygıdır. Yaşlılarımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Tüm yaşlılarımız ve engelli hemşehrilerimiz ve vefakar ailelerine sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP