DOLAR 32,8995 0.22%
EURO 35,3040 0.44%
ALTIN 2.460,950,44
BITCOIN 2052185-2,91%
İzmir
30°

AÇIK

üst menü altı
Bornova’dan STK’lara özel ‘Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri’ atölyesi

Bornova’dan STK’lara özel ‘Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri’ atölyesi

Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Örgütleri Yerleşkesi, bünyesinde faaliyetlerini yürüten 410 derneğe yeni bir proje ile destek oluyor.

ABONE OL
15 Haziran 2023 10:14
Bornova’dan STK’lara özel ‘Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri’ atölyesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sektör profesyonelleri ve akademisyenlerin bir araya gelerek kurdukları ve yerleşke bünyesinde hizmetlerini sürdüren derneklerden olan, İzmir Film ve Televizyon Yapımcıları Derneği (İFTYD), işbirliği ile hazırlanan ‘Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri’ atölyesi sayesinde STK’lar kendi tanıtımlarını daha nitelikli ve etkili bir şekilde yapabilecek.

STK’ların özellikle sosyal medyada kullanmak üzere filmler üretebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan ve 2 gün süren atölye çalışmasında çekim teknikleri, ışık kullanımı, kurgu konusunda temel bilgiler verildi.

Tahsin İşbilen ve Yüsra Sevan tarafından verilen eğitimlerde katılımcılar öğrendiklerini uygulamalı olarak deneyimlerken, STK’ların en çok gereksinim duyduğu “söyleşi çekimleri” konusunda da çalışıldı.

AKILLI TELEFONLARIN BU ÖZELLİĞİNİN NASIL KULLANILACAĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEK İSTEDİK

STK’ların bilinirliklerini arttırmak ve daha fazla insana ulaşılmasını sağlamanın önemli olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bunun en iyi yollarından biri de etkili görsel üretim. Hazırlanan videolar hem teknik hem de estetik olarak etkileyici olmalıdır. Bunun için gerekli olan ekipmanlara sahip olmanın zor olduğu düşüncesiyle, akıllı telefonların bu özelliğinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilenmelerini istedik” dedi.

STK Yerleşkesi

Yerel yönetimler bünyesinde Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan geleceğin yeni nesil çalışma modeli Co-working Space konsepti ile üyelerine sürdürülebilir çalışma, toplantı ve etkinlik alanları ile özel bir çalışma ortamı sunan Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Örgütleri Yerleşkesi, çalışmalarına devam ediyor.

Dernekler başta olmak üzere vakıf, federasyon, konfederasyon, temsilcilik, platform, kooperatif, topluluk, sivil inisiyatif, sivil ağ ve girişim gibi STK’ların evi olan merkezde STK’ların hem kendi aralarında hem de belediye ile iletişim ağını arttırarak, ortak çalışma kültürünü geliştirmesine, üretken ve yaratıcı olmalarına katkı sağlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP