Buca Belediyesi, havaların ısınmasıyla artan sivrisinek ve karasinek popülasyonuna karşı ilçenin dört bir yanında ilaçlama çalışmalarına başladı.
Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sonucu sinek popülasyonunda meydana gelebilecek artışa karşı önlem alan Buca Belediyesi, açık hava ilaçlaması başlattı.
Çalışmaları özellikle akşam saatlerinde gerçekleştiren ekipler, çevre ve insan sağlığına zararsız biyolojik ürünler kullanıyor. Araç üstü ULV cihazı ile gerçekleştirilen ilaçlama çalışmasıyla ergin sivrisinek ve karasinek sorununun çözülmesi hedefleniyor.
Yetkililer vatandaşlara uyarıda bulunarak evsel atıkların yalnızca çöp konteynerlerine atılması, gıda maddelerinin açık yerlerde bulundurulmaması, kırsal alanlarda ise hayvan bakım yerlerinin temiz tutulması gerektiğini ifade etti.
GÜNDEM
17 Temmuz 2024DÜNYA
17 Temmuz 2024GÜNDEM
17 Temmuz 2024EKONOMİ
17 Temmuz 2024EKONOMİ
17 Temmuz 2024EGE
17 Temmuz 2024GÜNDEM
17 Temmuz 2024
[…] İlginizi çekebilir: Buca’da sivrisinekle mücadele seferberliği: İlaçlama kentin dört bir yanında başladı […]