Kadınların istihdama ve sosyal yaşama daha fazla katılım sağlamaları için önemli çalışmalara imza atan Buca Belediyesi, Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi’nin paydaşı oldu.
Proje kapsamında verilen eğitimde, kadınlara sahip oldukları kültürel, ekonomik ve siyasal hakları anlatıldı.
Buca Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülen Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi’ne katılım sağladı.
Proje kapsamında, Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Merkezi’nde eğitim düzenlendi. Proje Eğitmeni Düriye Kayserlioğlu, 18-29 yaş arasında istihdama katılamamış kadınlara sahip oldukları kültürel, ekonomik, siyasal hakları anlatarak ekonomik, sosyal ve kamusal alanda güçlenmelerine yönelik bilgilendirme yaptı.
GÜNDEM
21 Temmuz 2024DÜNYA
21 Temmuz 2024GÜNDEM
21 Temmuz 2024EKONOMİ
21 Temmuz 2024EKONOMİ
21 Temmuz 2024EGE
21 Temmuz 2024GÜNDEM
21 Temmuz 2024