DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21696130,24%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Çatı arayışı tıkanmıştı: Sebeplerden biri İstanbul Sözleşmesi mi?

Çatı arayışı tıkanmıştı: Sebeplerden biri İstanbul Sözleşmesi mi?

Gelecek ve Deva'ya yakın kaynaklar DEVA Partisi'nin ortak grupta yer almama kararının İstanbul Sözleşmesi'ne bakış açıları olduğunu söyledi.

ABONE OL
25 Haziran 2023 17:42
Çatı arayışı tıkanmıştı: Sebeplerden biri İstanbul Sözleşmesi mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’yle TBMM’de kurulacak ortak grupta yer almayacağını açıkladı. Gelecek ve DEVA Partisine yakın kaynaklar, Ali Babacan, partililerle yaptığı toplantılarda Gelecek hem de Saadet Partisi’ni muhafazakar bulduğunu ve İstanbul Sözleşmesi’ne yaklaşımlarının olumsuz olduğunu söyledi.

DEVA, Saadet ve Gelecek CHP listelerinden seçime girmiş, 35 sandalye kazanmıştı. Üç partinin tek çatı altında grup kurma çalışmaları olmuştu.

DEVA Partisi, grup kurma ve yeni partide birleşme modellerinin uygun olmadığını duyurdu. Partiden yapılan açıklamaya göre Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iki partinin birleşmesini önerdi.

Ancak DEVA Partisi parti yönetiminde çift başlılığa yol açacağı ve sürdürülebilir olmayacağı gerekçeleriyle uygun bulmadı. DEVA ayrıca Saadet ve Gelecek partileriyle ortak grup önerisinin de uygun olmadığını bildirdi.

Gelecek ve DEVA Partisine yakın kaynaklar, Ali Babacan, partililerle yaptığı toplantılarda Gelecek hem de Saadet Partisi’ni muhafazakar bulduğunu ve İstanbul Sözleşmesi’ne yaklaşımlarının olumsuz olduğunu söyledi.

İddiaya göre yine DEVA Partisine yakın başka bir kaynak, Gelecek Partisi ile birleşmesi durumunda eş genel başkanlık veya dönüşümlü başkanlık fikrinin DEVA Partisi teşkilatlarınca kabul görülmediğini de aktardı. (Gerçek Gündem)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP