DOLAR 32,1737 0.11%
EURO 35,0808 0.2%
ALTIN 2.430,690,06
BITCOIN 2183630-1,08%
İzmir
22°

AÇIK

üst menü altı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Türkiye Her An Bir Erken Seçime Gidebilir, Biz Hazırlıklı Olmalıyız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Türkiye Her An Bir Erken Seçime Gidebilir, Biz Hazırlıklı Olmalıyız”

ABONE OL
10 Temmuz 2023 16:47
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Türkiye Her An Bir Erken Seçime Gidebilir, Biz Hazırlıklı Olmalıyız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin her an bir erken seçime gidebileceğini belirterek, parti olarak her koşulda hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi. Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ayrıca genel başkanlığı bırakma konusunda “Yeri ve zamanı geldiğinde gereği yapılacaktır” açıklamasını yaptı ve parti içinde gerçek anlamda bir yenilenme sürecini başlatacaklarını vurguladı.

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak konusuna yönelik soruya ise partilerin ayrı dinamiklere sahip olduğunu ve hem birlikte hareket edebileceklerini hem de ayrı ayrı seçimlere girebileceklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye’nin ekonomik soykırımla karşı karşıya olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, demokrasiden yana olanların iktidar beklentilerini göz ardı etmemeleri gerektiğini ve önceliklerinin demokrasi olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği yanıtlarla öne çıkan diğer konular şunlar:

  • Seçim Yenilgisi Sonrası Sorumluluk: “Ben her türlü sorumluluğu almaya hazırım… Ancak eleştirilerin hakaret boyutuna varması kabul edilemez.”
  • İttifak Politikası ve Değişim: “Altılı Masa ile yürüttüğümüz politikayı doğru buldum. Gerçek anlamda yenilenmenin kapılarını sonuna kadar açacağım.”
  • Meral Akşener’in Çıkışı: “Sayın Akşener, İyi Parti’nin genel başkanıdır. Doğal olarak partisinin nabzını tutmak zorundadır.”
  • HDP ve İyi Parti İttifakı: “Biz politikalarımızı sanki hiç ittifak olmayacakmış gibi belirlemek zorundayız. İttifakların olması elbette olumlu sonuçlar verecektir.”
  • CHP’de Yenilenme ve Tartışmalar: “CHP’de kişi endeksli bir politika asla doğru değildir. CHP 100 yıllık tarihinde kurumsal rüştünü ispat etmiş bir partidir.”
  • Tüzük Değişikliği ve Program Revizyonu: “Gerçek yenilenmeyi göreceksiniz… Gerekli açıklamaları, çalışmalar olgunlaştıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağım.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP