Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İzmir İl Başkanlığı'ndan milletvekili aday adaylığı için istifa eden Deniz Yücel'in yerine gelecek isim bugün gerçekleşen CHP MYK toplantısında netleşti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in önerdiği Şenol Aslanoğlu yeni il başkanı olarak atandı.
DEMOKRAT GÜNDEM-CHP İzmir İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merakla bekleniyordu. Murat Aydın, Şenol Aslanoğlu ve CHP İzmir İl Örgütü'nün desteklediği Çağdaş Kaya isimlerinden Aslanoğlu il başkanı olarak belirlendi.
CHP MYK Toplantısında gündeme gelen isimlerden Şenol Aslanoğlu CHP İzmir İl Başkanı oldu.
1981-86 Balçova Orhangazi İlkokulu’nu, 1986-89 Balçova Lisesi Ortaokul kısmını, 1989-92 yılları arasında İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi.
Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitimini tamamlayarak iş hayatına atıldı. Mesleği ile ilgili çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelere, sempozyumlara katıldı, bildiriler sundu. 2009-2014 yılları arasında Balçova Belediye Meclis Üyeliği görevinde de bulunmuş olan Aslanoğlu, adaylık için istifa etmeden önce İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi’ydi.
Evli ve iki çocuk babası olan Aslanoğlu, 7Bölge Müdürlüğü ile Ordu’dan Adana’ya, İzmir’den Konya’ya her ilde 150çalışan ile danışmanlık hizmeti veren A Artı Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve beş yıldır her sene düzenli olarak yapılan İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi Yürütme Kurulu Başkanı görevlerini yürütüyor.
Şenol Aslanoğlu, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Bu göreve beni layık gören ve güvenen Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partimizin yetkili kurullarına ve sürecin başından sonuna kadar desteğini hiç esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tunç Soyer’e çok teşekkür ederim. Emin adımlarla iktidara koşan Millet ittifakının ve partimizin bu maratonun bayrak yarışının son 100 metresinde İzmir gibi çağdaşlığın ve demokrasinin kalesi bir şehirde görev almaktan onur duydum. Bugüne kadar bayrağı başarı ile taşıyan önceki dönem il başkanlarımız ve il yöneticilerimiz ve partimizin bütün emekçileri ile birlikte bayrağı daha yukarıya hep birlikte taşıyacağız.
Genel başkanımızın dediği gibi başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz…”
GÜNDEM
24 Temmuz 2024DÜNYA
24 Temmuz 2024GÜNDEM
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EGE
24 Temmuz 2024GÜNDEM
24 Temmuz 2024