DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19160081,83%
İzmir
33°

AÇIK

üst menü altı
CHP İzmir adayları Limontepe’de halkla buluştu… Adaylar halka ne vaat etti, ne söyledi?

CHP İzmir adayları Limontepe’de halkla buluştu… Adaylar halka ne vaat etti, ne söyledi?

ABONE OL
18 Nisan 2023 19:49
CHP İzmir adayları Limontepe’de halkla buluştu… Adaylar halka ne vaat etti, ne söyledi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili adayları CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ile birlikte Limontepe'de halkla buluştu. Adaylar, başkanların konuşmalarının ardından halka vaatlerini ve projelerini tek tek anlattı. 

DEMOKRAT GÜNDEM-HABER MERKEZİ-EMİN ŞANLI-CHP İzmir Milletvekili adayları Limontepe'deki tanıtım toplantısı ve halk buluşmasında ne düşündüklerini, ne vaat ettiklerini, seçilmeleri durumunda ne yapacaklarını anlattı. 

Milletvekili adaylarının ortak çağrısı, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilerek yeniden güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi oldu. Adaylar, ayrıca ekonominin gidişatı, yoksulluk, işsizlik, kadın-genç-engelli-çocuklar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin sorunlarına yönelik mecliste İzmir'i temsilen çok çalışacakları sözünü verdi. 

1’NCİ BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

YÜKSEL TAŞKIN: MİLYONLARCA MAĞDUR YARATTILAR

Çocuklarımız Türkiye’den gitmesin, bu topraklarda özgürlük ve refah içerisinde yaşasınlar. Kendi hayatını kendi yaşasın istiyorum. CHP’li olmaktan dolayı çok şanslıyım. Milyonlarca mağdur yarattılar. Millet ittifakı tarihsel bir fırsat ve umudun adıdır. Kamuda israfı sonlandıracağız ve buna saraydan başlayacağız.

SEVDA ERDAN KILIÇ: KARANLIĞA KARŞI AYDINLIĞI SAVUNACAĞIZ

25 gün sonra Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız. Çankaya köşküne oturtacağız. 100 yıl önce bir Kemal geldi ve peşinden 100 yıl sonra bir Kemal daha var. Nice Sevdalar Ayşeler istedikleri eğitimi alacaklar ve gençlerimiz eşit eğitimi alacaklar. Karanlığa karşı aydınlığı savunacağız.

MURAT BAKAN: HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ İÇİN BİR ARAYA GELDİK

Kendini demokrat, liberal, milliyetçi olarak tanımlayan herkes bir araya gelmiştir. Daha önce de koalisyonlar oldu ama bu kadar geniş kapsamlı bir araya gelmedi. Hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı için bir araya geldik.

EDNAN ARSLAN: ANTİ DEMOKRATİK REJİMİ GENÇLER GÖNDERECEK

Genç kardeşlerimiz 5 milyon arkadaşımız ilk defa oy kullanacak. Kullanacağız ilk oyla anti demokratik rejimi göndereceksiniz. Bu çok önemli ve tarihsel bir görev. Muhalefeti bölmek isteyenler var. Kılıçdaroğlu ilk turda kazanmasın diyenlere asla oy vermeyin.
 
SEDA KAYA ÖSEN: BÜTÜN RENKLERİMİZLE BİR ARADAYIZ

DEVA Partisini temsilen burada bulunuyorum. Bir Cumhuriyet kadını olarak buradayım. Kurucu meclisimizde olduğu gibi bütün renklerimizle bir aradayız.

HAYDAR ALTINTAŞ: DEMOKRASİMİZ ARIZALI

Bugün ülkemizdeki şartlarda demokrasi arızalı ve hasarlıdır. Demokratik bir ülkede yaşamak herkesin hakkıdır. 

DEVRİM BARIŞ ÇELİK: GELECEĞİMİZİ SEÇİYORUZ

Bizim logomuz altında halkın her kesiminin temsil edildiği bir seçim gerçekleştireceğiz. Biz burada milletvekili seçmiyoruz. Cumhuriyetin, kadınların, gençlerimizin geleceğimizi seçiyoruz. 

SEFER İPEKLİ: ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Doktorumuz, beyin insanlarımız yurt dışına kaçıyor. 25 gün zamanımız kaldı ama oturarak seçim kazanılmaz. Çok çalışacağız.

GÜLDEM ATABAY: YOKSULLUĞUN PEŞİNE DÜŞECEĞİM

Ben bir ekonomistim. Yolsuzlukların peşine düşeceğim. Soğanı 30 kira görmemek için çalışacağım.

ŞAHBAL ARAS: ÇOCUKLAR HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYORLAR

Çocuklar, gençler her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Çok zor durumlarda karşı karşıyalar. En iyi beslenmeyi hak ediyorlar. Umarım 14 Mayıs akşamı bunun sevincini yaşayacağız.

FULYA AKÇAY: LİMONTEPELİLER HAKLARINI ALACAK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 100 yıl önce bize devrimler verdi. Limontepeli hemşerilerimin çok büyük dertleri var. Yıllardır tapularını alamadılar, imar barışı yaptılar. İzmirliler ve Limontepeliler de haklarını alacak.

MEHMET ŞAHİN FIRAT: İKTİDAR ÇOK ACI BİR TARİH YAZDI

Bir maskeyi dağıtmayı bile beceremeyen halkına parmak sallayan, not alan bu iktidar bize çok acı bir tarih yazdı. Hayat pahalılığı arttı. Türkiye halkları giderek yoksullaşmaya başladı. Masa başında makyaj yapan TUİK enflasyon rakamları ile oynamaya başladı. Devlet ücretlinin emeğini nasıl çalarım diyor. 14 Mayıs’tan sonra buna müsaade etmeyeceğiz.

BİRGÜL DEĞİRMENCİ: TEK ADAM REJİMİNİ BİZE DAYATTILAR

Bize tek adam rejimini dayattılar. Bunun sonucunda hukuksuzluk, adaletsizlik diz boyu ilerlemeye başladı. Biz hak hukuk adalet dedik. Ucube dediğimiz sistem nedeniyle deprem bölgesinde zamanında müdahale edilmedi.

 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

GÖKÇE GÖKÇEN: BEŞLİ ÇETELERE VERİLEN KAYNAKLARI HALKLA PAYLAŞACAĞIZ

Ben 11 yaşındayken bir kişi başa geldi. Bugün 31 yaşındayım hala aynı kişi ülkeyi yönetiyor. Türkiye’de artık benim arkadaşlarım hayal kuramıyor. Kadın olarak ikinci sınıf vatandaş olduklarını hissediyor. Bu düzeni değiştireceğiz. Bizden alınıp 5’li çetelere verilen bu kaynakları halkla beraber paylaşacağız.

RIFAT NALBANTOĞLU: BENİ VEKİL YAPTIĞINIZ İÇİN ASLA ÜZÜLMEYECEKSİNİZ 

Cumhurbaşkanı adayımızı cumhurbaşkanı yapmak ve parlamentoda üstünlük sağlamak gibi çok önemli görevlerimiz var. Beni vekil yaptığınız için asla üzülmeyeceksiniz. Bu hepimizin ortak görevidir.

RAHMİ AŞKIN TÜRELİ: KAYNAKLAR DOĞRU KULLANILACAK

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük buhranını yaşıyor. Ekonomi alanında çok ciddi problemler var. Yoksulluğun yaygınlaştığı ve derinleştiği bir ortamda yaşıyoruz. Ciddi bir yönetememe sorunu var. Türkiye’nin kaynakları yanlış yönetiliyor. Türkiye’nin esnaflarına kobilerinin daha iyi yaşam koşullarında yaşaması gerekiyor. Bu da kaynaklar doğru kullanıldığında olur.

MAHİR POLAT: DURMAYACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ

İktidarın milletvekili olacağız. Size söz veriyoruz. Çalınan milyon dolarları millet için harcayacağız. Durmayacağız çalışacağız.

SALİH UZUN: BİRŞEY DEĞİŞECEK, HERŞEY DEĞİŞECEK 

Merkez sağ siyaset çizgisinin iki partisi Ana Vatan ve Demokrat Parti’de görev yapmış biri olarak liderlerin kurduğu Millet İttifakı çerçevesinde sizlerle birlikteyim. Birleştiniz ne oldu diye soranlar gelsinler Limontepe Pazar Yerini görsünler. Bugün görmezlerse 14 Mayıs’ta herkes görecek. Bir şey değişecek her şey değişecek. 

DENİZ YÜCEL: BARIŞ, DEMOKRASİ VE ADALETİ GETİRECEĞİZ

Bu ülkeyi adalet ve liyakat ile yöneteceğiz. 21 yıldır aynı parti tek başına ötekileştirerek, insanları birbirine düşmanlaştırdılar yönetiyor. Her geçen gün daha da yoksullaşıyoruz ama bu bizim kaderimiz değil. 14 Mayıs’ta yepyeni bir Türkiye’ye uyacağız. Ülkemize huzuru barışı demokrasiyi ve adaleti getireceğiz. Bu ülkenin kaynakları çok zengin. Yeter ki ülkeyi yönetenler halktan yana tavır alsınlar.

MUSTAFA BİLİCİ: REVAHETE KAPILMADAN HANE HANE DOLAŞALIM

Sayın Kılıçdaroğlu’na toplumun her tarafını bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu bu ülkenin umududur. Sadece 25 gün kaldı. Rehavete kapılmadan hane hane dolaşarak sıkılmadık el kalmadıkça bu haklı davamızı anlatmaya devam edelim. Biz inanıyoruz ki 15 Mayıs sabahı Türkiye halkı demokrasi ve adaletle uyanacaktır. 

ESİN DOĞAN METİN:  EMEKÇİLERİMİZ İÇİN GELİYORUZ 

Mağdur edilen kadınlar için ve çocuklar için geliyoruz. Emekleri ile aldıkları puanlar hiçe sayılan, ötekileştirilen gençler için geliyoruz. Emeklerinin ve alın terinin karşılığını alamayan emekçilerimiz için geliyoruz.

HACER FOGGO: GÖRÜNMEYEN KADINLARIN ADAYIYIM

Görünmeyen, hor görülen kadınların adayıyım. Bu sokakların milletvekili olmak istiyorum. Bu sokaklardan çıkmak istiyorum. Hesap soran bir milletvekili olmak istiyorum. Çocukların okullarda aç kalmadığı bir ülke istiyorum. Bir çocuk okul beslenmesi olmadığı için en güzel tokasını arkadaşının sandviçi ile değiştirmek istediğini bana anlatmıştı. Bu çocukların yüzüne bakarken utanmadığınız bir İzmir’i yaratmak için buradayım.

ALTAN İNANÇ: BU SEÇİM VAR OLMA SEÇİMİDİR.

Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimini yaşayacağız. Bu seçim var olma seçimimizdir. Umutla var olma seçimimizdir. Çocuklarımızın kadınlarımızın kendi elleri ile geleceği yazacağı seçimdir. Bu seçim ittifakımızı Türkiye siyasi arenasına altın harflerle yazılacak bir seçimdir. Millet İttifakının seçimidir.

HELİL İNAY KINAY: RANTTAN YANA BAKANLAR HAYATIMIZI ENKAZ ALTINDA BIRAKTI

Ben bir çevre mühendisiyim. Ülkemizin her köşesinde adaleti savundum. Topraktaki karıncanın, tarladaki zeytinin özgürlüğünü, geleceğimizi savundum. Biz 21 yıllık iktidarda her gün aşımızın nasıl eksiltildiğini gördük. Bizler bilim, adalet derken genç ve kadınlardan bakmayanların saraylardan, çetelerden, ranttan yana bakanların hayatımızı nasıl enkaz altında bıraktıklarını gördük. Depremde binlerce canımız gittik, buna şükür dediklerini gördük.

AYTEN GÜLSEVER: YANDAŞA DEĞİL HAKÇA BİR PAYLAŞIM İÇİN BURADAYIZ

Kadınlarımız, gençlerimiz için buradayız. Yandaşa değil hakça bir paylaşım için buradayız. 

NURŞEN BALCI: BİR ŞEY DEĞİŞECEK HER ŞEY DEĞİŞECEK

2023 yılında bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Millet İttifakı olarak yola çıktık. Bir şey değişecek her şey değişecek dedik. 21 yıllık AKP iktidarı cumhuriyetin en kötü yönetimi. Kadınlarımızın, gençlerimizin geldiği nokta ortada. Artık bizler bu iktidardan kurtulup gençlerimiz de umutlarının olduğu bir ülke yaşamak istiyoruz.

BURAK KOTAN: EN ZORU GENÇ OLMAK

21 yıldır bu ülkede kadın olmak zor, işçi olmak zor. En zoru genç olmak. Gençlerimizin hayatlarını, hayallerini çaldılar. Bir çok genç arkadaşımız yurtlarını ailelerini bırakıp yurt dışına göç ettiler. İnanın tünelin sonundaki ışık göründü. Çok sıkıldık biliyorum ama Millet İttifakı liderliğinde bunlar değişecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP