DOLAR 33,1101 0.08%
EURO 36,1164 -0.22%
ALTIN 2.579,04-0,83
BITCOIN 2110667-1,16%
İzmir
39°

AÇIK

üst menü altı
CHP İzmir Limontepe’de… İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: ‘Herkesi kucaklayacağız’

CHP İzmir Limontepe’de… İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: ‘Herkesi kucaklayacağız’

ABONE OL
18 Nisan 2023 18:32
CHP İzmir Limontepe’de… İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: ‘Herkesi kucaklayacağız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem milletvekili adaylarını Narlıdere Pazar Yerinde vatandaşlarla buluşturdu. Mevcut milletvekilleri, milletvekili adayları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katıldığı törende konuşan CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “30 lira soğana inat bugün Limontepe Pazar Yerinde adaylarımızı tanıtıyoruz. İktidar gibi beş yıldızlı otellerde yapmıyoruz” dedi.

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI– Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı. Partiler milletvekili adaylarını sahaya çıkardı. CHP İzmir 1’inci ve 2’nci bölge milletvekili adayları Narlıdere’de düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Narlıderelilere seslenen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu “Sizler saraylara layıksınız ama tarih boyunca saraylar hiç halka hizmet etmedi. Üç beş seçkine hizmet etmiş. O yüzden bizim gözümüz hiçbir zaman saraylarda olmayacak. Halktan yana olanların sarayı hiçbir zaman olmayacak. Çünkü biz Cumhuriyet'i Ankara’da meteoroloji genel müdürlüğünün binasında, iki odalı odun sobalı bir binada kurduk ama onlar kendi aileleri beşli çeteleri için bin 150 odalı saray yaptırdılar. Doydular mı, yetti mi, yetmedi” dedi. 

SOĞANI 30 LİRA YAPANLARA İNAT BURADAYIZ

İktidarın Gönül Sofrası etkinliğini eleştiren Aslanoğlu, “Soğanı 30 lira yapanlara inat Limontepe Pazar yerindeyiz. Halka açlığa mahkûm edenlere inat buradayız.  Saray olmadan yaşamayanlar dün iftarını beş yıldızlı bir otelde açtılar. Millet ittifakı ise Halil İbrahim sofrasını konak meydanında kurdu. Onlarla bizim aramızda kocaman bir fark var. Onlar adaylarını saraylarda, beş yıldızlı otellerde tanıttılar biz Limontepede halkımızla birlikte tanıtıyoruz” dedi.

""

BU LAFLAR SİZE BÜYÜK GELİR

İktidarı eleştirmeyi sürdüren Aslanoğlu, “Birkaç gündür bayrak vatan Atatürk kırmızı çizgimizdir diyorlar. 21 yıldır Atatürk’ün adını ağzına almayanlar. Utanmadan kalkmış bize Atatürkçülük dersi veriyor vatanı Katarlılara peşkeş çekenler, tank palet fabrikasını satanlar bize vatan dersi vermeye kalkıyorlar. Sınırı kevgire çevirenler, herkes elini kolunu sallayarak geçenler izin verenler kalkmış bize bayrak dersi vermeye kalkıyor. İmralı’dan mektup bekleyenler bize vatan dersi vermeye kalkıyor. Bu laflar size büyük gelir” dedi ve Millet İttifakının genel başkanlarının selamlarını iletti.

""

ŞENOL ASLANOĞLU KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

– Gittiler Ahlat’ta kışlık sarayı yaptılar. O onları doyurdu mu, doyurmadı. Onlar büyük bir doğa katliamı yaparak Marmaris otluk koyunda yazlık saray yaptırdılar. Sizlerin parasıyla yaptırdılar ve sizlere “sizler için saray yaptırdık” dediler. Aranızdan biri bile bir kez olsun o saraylarda kaldı mı? Kalmadı. Ama utanmadan öyle söylüyorlar.

– O sarayların kapısının içine girebilen yok. Otluk koyunda Allah’ın denizine girmemize izin vermiyorlar. Neyinize yetmedi Çankaya köşkü. İnönü’ye Atatürk’e yeten köşk neyinize yetmedi. Az kaldı. Cumhuriyeti fabrika ayarlarına döndürmemize az kaldı. 25 gün kaldı.

-O sarayları lüks düşkünlerinin elinden alıp halkımıza geri vermeye 25 gün kaldı. Bundan önce sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yaparak Çankaya köşküne göndermemiz gerekiyor. Sizler Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yaparak Çankaya köşküne göndermeye söz veriyor musunuz?

– Bizler Türk Kürt ayırmadan, alevi sunni ayırmadan kimsenin vicdanına karışmadan kul ile Allah arasına girmeden hiçbir vatandaşımızı bunların yaptığı gibi etnik kimliği ya da mezhebi nedeniyle aşağılamadan herkesi kucaklayacağız.

– Bizler ilk önce 6 parti yan yana geldik. Millet ittifakını kurduk. Şimdi tüm toplumu kucaklamak için yollara düştük. Bizler sırt sırta vereceğiz Türkiye’ye Avrupa’yla yarışır hale getireceğiz. Bunu başaran liderlerimizin selamlarını getirdim. 

– Türkiye cumhurbaşkanlığı Çankaya köşküne taşınacak. 16 uçaklı Cumhurbaşkanımız olmayacak. Devleti yöneten israf itibar olarak görülmeyecek. Cumhurbaşkanımız yaşamı ile hepimize örnek olacak. Kişiler partiler geçicidir devlet bakidir. Size söz yine baharlar gelecek
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP