DOLAR 32,5456 0.09%
EURO 35,0370 0.41%
ALTIN 2.437,130,09
BITCOIN 2129353-0,40%
İzmir
39°

AÇIK

üst menü altı
CHP İzmir’de heyecan dorukta! CHP İl Kongresi bugün

CHP İzmir’de heyecan dorukta! CHP İl Kongresi bugün

CHP İzmir İl Örgütü, il başkanını seçmek için bugün Gaziemir Fuar İzmir'de buluşuyor.

ABONE OL
16 Eylül 2023 10:51
CHP İzmir’de heyecan dorukta! CHP İl Kongresi bugün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM- İzmir’de heyecan dorukta! CHP İzmir İl Örgütü, il başkanını seçmek için bugün Gaziemir Fuar İzmir’de buluşuyor. 38. Olağan İl Kongresi’nde, üç aday yarışacak.

Adaylar Belli Oldu, İmza Toplama Süreci Başlıyor

CHP İzmir İl Kongresi için heyecan dorukta! Mevcut Başkan Şenol Aslanoğlu ile Konak İlçe eski başkanları Aytekin Tunus ve Şakir Başak, resmi adaylık açıklamalarını yaptılar. Şimdi sıra, yeterli imza sayısını toplamak isteyen adaylarda. İmza sürecinin tamamlanmasının ardından adaylıklar resmiyet kazanacak.

CHP İzmir

Delege Sayısı 618’e Yükselecek

Kongrede toplam 600 delege oy kullanacak. Doğal delegelerle birlikte bu sayı 618’e ulaşacak.

Çarşaf mı, Blok mu?

“Çarşaf mı blok mu” polemiği, il kongresi için de gündemde. Tüzüğe göre çarşaf liste olarak öngörülen liste, delegelerin yüzde 10’unun imzası ile divana “Blok olsun” teklifi sunulursa, lehte ve aleyhte 2 kişi konuşma yapacak. Konuşmaların ardından delegeler teklifi oylayacak.

CHP İzmir

Delegelerin Kararı Belli Edecek

Delegelerin çoğunluğu blok liste ile seçime gitmeyi tercih ederse, bu önerge kabul edilecek ve seçim blok liste ile gerçekleştirilecek.

Aslanoğlu: “Delegenin Kararı Önemli”

Mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Delegenin kararına ipotek koymuyoruz, delege neylerse güzel eyler. Bizim için önemli olan delegenin kararıdır, delege çarşaf derse çarşaf, blok derse blok listedir. Delegenin kararını uygularız.” demişti.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP