DOLAR 32,9340 0.28%
EURO 35,3749 0.59%
ALTIN 2.467,450,69
BITCOIN 1981084-5,79%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
CHP İzmir’de yönetim toplandı… Gündem kongre takvimi

CHP İzmir’de yönetim toplandı… Gündem kongre takvimi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İl başkanı Şenol Aslanoğlu’nun başkanlık ettiği toplantının gündeminde, örgüt toplantıları, kongreler takvimi ve disiplin dosyaları vardı.

ABONE OL
16 Haziran 2023 14:39
CHP İzmir’de yönetim toplandı… Gündem kongre takvimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir il başkanlığında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında önemli gündem maddeleri karara bağlandı. 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından değerlendirme toplantılarını sürdüren CHP İzmir il başkanlığı, takvimi açıklanarak başlatılan kongreler sürecinin sağlıklı yürütülmesi içinde toplantılar gerçekleştirecek.

ÖRGÜT TOPLANTILARI VE KONGRELER TAKVİMİ

Yönetim kurulu toplantısı ve alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunan il başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Ahmet Yıldız şu değerlendirmelerde bulundu. Yıldız şunları dile getirdi;

Yönetim kurulunda aldığımız kararla birlikte 17 Haziran Cumartesi günü belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımız ile bir araya geleceğimiz toplantılar gerçekleştireceğiz. Toplantılarımızın gündemi yerel yönetim hizmetlerimiz ve kongreler takvimi uyarınca başlayan sürecin koordinasyon içinde yürütülmesi. Belediye başkanlarımız ile yapacağımız toplantıya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Akın’da katılacak.

Yönetim kurulumuz aldığı bir diğer kararla da kongreler takvimimiz uyarınca yapılacak mahalle delege seçimleri için her ilçede bir il yönetim kurulu üyemizin gözlemci olarak görevlendirilmesine karar verdi. Kurul üyelerimiz sürecin tüzük ve yönetmeliğimiz uygun bir şekilde sağlıklı yürütülmesi için ilçe başkanlıklarımızla birlikte çalışacaklar.

DİSİPLİN DOSYALARI KARARA BAĞLANDI

Ahmet Yıldız, CHP İzmir il yönetim kurulu toplantısında bazı disiplin dosyalarının da görüşüldüğünü belirterek “Kurulumuz gündemine gelen disiplin dosyalarını inceleyerek Karaburun belediye meclis üyesi Alpaslan Bilen’in ve Gaziemir belediye meclis üyesi İbrahim Özkar’ın partiden kesin ihraç edilmesi, Çiğli belediye meclis üyesi Ali Rıza Koçer’inde partiden 2 yıl geçici ihraç edilmesi istemiyle il disiplin kuruluna sevklerine karar verdi” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP