DOLAR 27,4980 0.1%
EURO 28,9300 0.23%
ALTIN 1.610,20-0,17
BITCOIN 755818-1,69%
İzmir
23°

AÇIK

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
CHP İzmir’den alternatif 30 Ağustos kutlaması… Başkan Soyer: ‘Bir gider bin geliriz’

CHP İzmir’den alternatif 30 Ağustos kutlaması… Başkan Soyer: ‘Bir gider bin geliriz’

CHP İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği alternatif 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Ekilir ekin geliriz, ezilir un geliriz, bir gider bin geliriz. Bu mücadelenin kilit taşı CHP’dir. Bu taş asla yerinden oynatılamaz. Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak için varız. Yılmadan, usanmadan, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

ABONE OL
30 Ağustos 2023 16:13
CHP İzmir’den alternatif 30 Ağustos kutlaması… Başkan Soyer: ‘Bir gider bin geliriz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

DEMOKRAT GÜNDEM-DERYA ÇELİK-CHP İzmir İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif bir kutlama programı düzenledi.

Programa CHP İzmir İl Başkan Vekili Münir Sirhan Özen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, ilçe başkanları, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar ve çok sayıda partili katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra tören programına geçildi.

chp izmir

Kutlama programında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyük Zafer’in 101. Yılı nedeniyle şehit ve gazileri şükran ve minnetle andıklarını söyledi.

SOYER: EKİLİR EKİN GELİR, EZİLİR UN GELİR, BİR GİDER BİN GELİRİZ

Başkan Tunç Soyer, “101 yıl sonra bugün Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerinin, hangi koşullarda zafer kazandığını asla unutmamız gerekiyor.  Bu zor koşullar bizim için engel değil olsa olsa cesaret kaynağımızdır. Bu hayaletler düzenini delip geçeceğiz. Atalarımız 101 yıl önce bunu başardı. Biz de başaracağız. Bizim lügatımızda pes etmek, kaçıp gitmek yok. Bizim için başka vatan yok.

Ekilir ekin geliriz, ezilir un geliriz, bir gider bin geliriz. Bu mücadelenin kilit taşı CHP’dir. Bu taş asla yerinden oynatılamaz. Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak için varız. Yılmadan, usanmadan, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

chp izmir

ÖZEN: BU ÜLKE İÇİN MÜCADELEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

CHP İzmir İl Başkan Vekili Münir Sirhan Özen, gericiliğe, yandaşlığa, adaletsizliğe geçit vermeyeceklerini vurguladı.

CHP İl Başkan Vekili Özen, konuşmasında, “Vatanına, milletine, bayrağına ve bağımsızlığına helal getirmemek için,  o günün imaknsızlıkları içinde pes etmeyerek destansı bir zafer kazananların emanetidir. Bu emanete sahip çıkacak olan bizlerin, yılma, vazgeçme, yelkenleri suya düşürme lüksümüz olamaz. Bu vatanı; cumhuriyetle hesaplaşma, milli bayramları unutturma, doğmalar ve liyakatsiz kadrolarla yönetmeye çalışanlara bırakamayız. 100. yaşını kutlamaya hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 30 Ağustos ruhuyla, adalet, liyakat ve hakça paylaşımın hakim kılındığı bir ülke için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

chp izmir

Bu vatanı kurtaran, al yıldızlı bayrağı yere düşürmeyen, cumhuriyeti kuran Ata’mıza ve tüm şehitlere borcumuzu ödemek için, gericiliğe, yandaşlığa, adaletsizliğe, saray özentileri ve hainlere geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Önerilen haber: Soyer’den 30 Ağustos konuşması: ‘Yoksulluğu da yoksunluğu da aşacağız’

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)


HIZLI YORUM YAP