DOLAR 32,5321 0.24%
EURO 34,6136 0.18%
ALTIN 2.485,26-0,03
BITCOIN 20785601,73%
İzmir
23°

AZ BULUTLU

üst menü altı
CHP İzmir’den ‘yerel seçim, kongre’ açıklamaları… Aslanoğlu, Soyer ve Çelik ne söyledi?

CHP İzmir’den ‘yerel seçim, kongre’ açıklamaları… Aslanoğlu, Soyer ve Çelik ne söyledi?

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, partilerinin bayramlaşma töreninde kongre, yerel seçim ve tüzük süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ortak mesaj, kırgınlık ve küskünlüklere son verilmesi oldu.

ABONE OL
26 Haziran 2023 16:55
CHP İzmir’den ‘yerel seçim, kongre’ açıklamaları… Aslanoğlu, Soyer ve Çelik ne söyledi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu ‘Kurban bayramı bayramlaşma programı’ 26 Haziran Pazartesi günü CHP İzmir İl Başkanlığı binasında gerçekleşti.

Bayramlaşma programına CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri, CHP İzmir İl Yönetim kurulu üyeleri ve İzmir Büyükşehir Meclis üyeleri de katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, partisinin yaklaşan il ve ilçe kongreleri öncesinde parti örgütüne ‘Küsme lüksümüz yok’ mesajını verdi.

ŞENOL ASLANOĞLU: BİRBİRİMİZE KÜSME LÜKSÜMÜZ YOK

İl Başkanı Aslanoğlu, mesajını, “Delege seçimleri başlamadan hepimizin aynı amaca hizmet beden yoldaşlar olduğunu bir kez daha hatırlatmamız gerekiyor. Bu sefer birbirimize küsme lüksümüz yok. Yaşadığımız son seçimlerden sonra ihtiyacımı olan en önemli şey de budur. Birbirimize sıkı sıkı sarılıp yaşayacağımız mücadeleler için güç toplamamız lazım” sözleriyle yaptı.

ASLANOĞLU: KATILIM NE KADAR YÜKSEK OLURSA…

Kongrelere katılımın fazla olmasının parti içi demokrasiyi sağlama ve değişimi güçlü kılma adına önemli olduğunu kaydeden CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, şu mesajları verdi: “Partimizde değişimin önünü açmak, yaklaşan yerel seçimler öncesinde kadroların yenilenmesini ve güçlenmesini sağlamak için kongreler süreci başlatılmıştır. Şimdi partili olduğunu söyleyen her CHP’linin yapması gereken, bu kongrelere hazırlanmak, önce mahalle delege seçimlerinde sandığa gitmektir.

Bu seçimlere katılım ne kadar yüksek olursa parti içi demokrasiyi ve değişimi o kadar güçlü sağlamış oluruz. Bu seçimlerde her üyemizin hakkını koruyacağız. Tüm seçim sürecinin şeffaf ve tüzüğümüze uygun yürütülmesinin teminatı olacağımıza söz veriyorum. Bu seçimlerin kardeşçe geçmesi için elimden gelenin fazlasını yapmaya söz veriyorum” dedi

İZBB BAŞKANI TUNÇ SOYER’DEN UMUTLU MESAJ

Törene katılarak CHP Parti örgütüyle bayramlaşan İzmir Büyükşehir Belediye (İZBB) Başkanı Tunç Soyer de kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

TUNÇ SOYER: ”KİMSE ENSEYİ KARARTMASIN”

Başkan Tunç Soyer, “Kimse enseyi karartmasın, bu uygarlık mücadelesi devam edecek. Sevgili kardeşlerim, bu bayram sevdiklerinizle, kardeşlerinize güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bayram sonrasında uygarlık mücadelemize tam gaz devam edeceğiz. Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım” şeklinde bir konuşma yaptı.

DEVRİM BARIŞ ÇELİK: ”KAPTANIN GEMİYİ LİMANA SAĞLAM GÖTÜRECEĞİ SÜREÇ”

Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik Çelik de yerel seçimleri kast ederek, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gemiyi limana yaklaştıran kaptan olarak görevde olacağını ima etti.

Devrim Barış Çelik, “Kaptanın, gemiyi limana sağlam götüreceği süreç. Biz kongreler ve kurultaylar sürecini büyük bir coşkuyla ve dayanışma içerinde geçireceğiz” dedi.

KIRGINLIK VE KÜSKÜNLÜKLERİN BİTTİĞİ BİR SÜREÇ OLSUN

Genel Başkan Yardımcısı Çelik, CHP Parti Tüzüğü çalışmaları hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkan Yardımcı olarak İzmir İl örgütümüzün karşına ilk defa çıkıyoruz. Gençlik kollarından yetişiyorum. CHP fırsat eşitliğinin olduğu en alt üyelerinin çocuğundan başlayarak görevler alabileceğiniz bir parti. Cumhuriyet Halk Partisi seçimle gelebileceğiniz bir parti CHP kuruluşun ve kurtuluşun olduğu bir parti. Bir seçim dönemine giriyoruz. Partimiz değişimi için Hukuk Komisyonumuz 6 Haziran tarihinde kongre kararı ve tüzük değişimi önerdi.

TÜZÜK KOMİSYONU GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYOR

Tüzük komisyonu oluşturuldu bu komisyon kendi içinde çalışan değil örgütün tüm kademelerinin de görüş ve beyan da bulunacağı bir web sitesi oluşturuldu, sizlere mesajlar atıldı. Bu alanlarda gördüğünüz aksaklıklar varsa bunların doldurulmasını rica ediyoruz.

Cumartesi ve Pazar bu bilgilendirme mesajları bitti. Kurban Bayramınızı kutuluyorum. Her seferinde ifade ettiğim gibi baramlar kırgınlıkların, küskünlüklerin bittiği bir başlangıç olur. Bizim bu seçimler arifesinde herkesin tek tek elini sıkarak süreçlerimiz onlara izah ederek geçiyor.  Bu bayram bizim bir vesile olsun. Partili dostlarımızla kucaklaşacağımız bir bayram olsun.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP