DOLAR 28,9196 0.15%
EURO 31,4537 -0.15%
ALTIN 1.892,640,17
BITCOIN 11098552,24%
İzmir
20°

PARÇALI BULUTLU

CHP lideri Özel’den, İYİ Parti ittifakına yeşil ışık: Görüşmeye hazırız

CHP lideri Özel’den, İYİ Parti ittifakına yeşil ışık: Görüşmeye hazırız

ABONE OL
17 Kasım 2023 16:17
CHP lideri Özel’den, İYİ Parti ittifakına yeşil ışık: Görüşmeye hazırız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Vergide Adalet, Gelirde Adalet” talebiyle DİSK’in düzenlediği yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşte soruları yanıtlayan CHP lideri, muhalefetteki iş birliği süreciyle alakalı, “Önümüzdeki günlerde de ben arzu ederim sayın genel başkan da arzu eder gerekli görürse bir araya geliriz. Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel’in yapacağı müzakereden İYİ Parti’nin, CHP’nin, muhalefetin ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünürüm” açıklamasında bulundu

Özel, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve işçilerle beraber yürüdü.

”Bu daha başlangıç, hep birlikte mücadele edeceğiz”

“Vergide Adalet, Gelirde Adalet” yürüyüşünde Özel, şu açıklamaları yaptı:

Bu meydan Türkiye’de 20 milyonu temsil ediyor. Bu haksızlığa karşı itiraz eden DİSK’i ve bu mücadeleye destek veren herkesi saygıyla selamlıyorum. Türkiye’de vergilerin yüzde 67’si dolaylı vergiler olarak aldığımız ekmekten içtiğimiz sudan alınıyor. Yani bugün Türkiye’de para kazanan yoksullardan emeklilerden, emekçilerden alınıyor. Adaletsiz vergi düzenine itiraz ediyoruz. Alandaysa alanda, sokaktaysa sokakta grevdeyse grevde. Destek vermeye devam edeceğiz. Bu daha başlangıç, hep birlikte mücadele edeceğiz, hep birlikte kazanacağız.

Mümkün olan her ilçede aday göstermek istiyoruz

Özel, gazetecilerin “Yerel seçim öncesi Millet İttifakı’nın bileşenleriyle yeniden bir ittifak kurmak gündeme gelecek mi? Yol haritanızı belirlediniz mi?” sorularını da yanıtladı. CHP lideri Özel, şu karşılığı verdi:

”Yerel seçimlere girmekte olan tüm siyasi partilerle görüşmek isteriz. Yerelde CHP örgütlerinin ve muhataplarımızın teşkilatlarının gerekli gördüğü ve olgunlaştırabileceği her türlü ittifaka da olumlu bakarız. Bir topyekun bir büyük ittifak, her beraber bir ittifak yerine yerel gerçekliklere uygun, partilerin bazen iki, bazen birkaç parti olarak bir araya geldikleri ittifaklar daha rasyonel olabilir. CHP tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarını göstermeye hazırdır. Tarih boyunca gösterdiğimiz en fazla adayla yola çıkacağız. Mümkün olan her ilçede aday göstermek istiyoruz. Bir yerde ittifak yaparsak ve o ittifakın gereği aday göstermiyorsak olabilir.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmeye dair değerlendirmelerde de bulunan Özel, şu ifadeleri kullandı:

”Biz görüşmeye her zaman hazırız”

”Sayın Akşener ile geçmişe dayanan iyi bir diyalog ve hukukumuz var. Ben kurultayı kazandıktan sonra ilk kutlama mesajlarından birini paylaşan kendisiydi. Ardından telefon görüşmesi yaptık, o da samimi bir ortamda geçti. Önümüzdeki günlerde de ben arzu ederim sayın genel başkan da arzu eder gerekli görürse bir araya geliriz. Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel’in yapacağı müzakereden İYİ Parti’nin, CHP’nin, muhalefetin ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünürüm.

Bundan sonra böyle bir sürece yapıcı katkı veririz. Biz ne birbirimize kaybettirmeye, ne Türkiye’ye kaybettirmeye değil birbirimize de Türkiye’ye de kazandırmaya odaklanmayı tercih ederiz. Biz bu konularda son derece pozitifiz. Sayın genel başkanın da bu konularda pozitif olduğu geçmiş dönemlerde hep gördük. Ne zaman takdir ederlerse biz görüşmeye her zaman hazırız.”

Önerilen haber : CHP lideri Özel yerel seçim için konuştu: Garanti pozisyonlara kadın adaylar!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP