DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19196561,60%
İzmir
33°

AÇIK

üst menü altı
CHP’de şok istifa.. Roman kökenli o vekil istifa etti, sert konuştu

CHP’de şok istifa.. Roman kökenli o vekil istifa etti, sert konuştu

ABONE OL
19 Nisan 2023 16:48
CHP’de şok istifa.. Roman kökenli o vekil istifa etti, sert konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Milletvekili Özcan Purçu CHP’den istifa etti. 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimde CHP'den Roman milletvekili adayı gösterilmemesine tepki olarak istifa ettiğini, milletvekili adayı değişikliklerin için son gün olan bugüne kadar beklediğini, değişiklik yapılmaması üzerine bu kararı aldığını söyleyen Özcan Purçu, istifasını ilettiğini söyledikten hemen sonra sosyal medya hesabındaki CHP İzmir Milletvekili ibaresini de değiştirdi. Purçu'nun sosyal medyasında artık İzmir Bağımsız Milletvekili yazıyor. 

DEMOKRAT GÜNDEM-EMİN ŞANLI-HABER MERKEZİ-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Türkiye'de Roman kökenli ilk milletekili olarak gösterdiği ve İzmir Milletvekili olarak 2 dönem bu görevi yapan ancak yeniden aday gösterilmeyen Özcan Purçu, istifa etti.

MAALESEF İSTİFA ETTİM 

CHP Milletvekilliği ünvanı düşen ve İzmir Bağımsız Milletvekili olan Özcan Purçu, "Maalesef istifa ettim. 10'dan fazla Roman kökenli milletvekili aday adayımız vardı.  Bugün milletvekili adaylarıyla ilgili listelerde değişikliklerin yapılalcağı son gündü. Son günü de bekledim. Ama yine de yapılmadı. Özcan Purçu olsun diye değil. Edirne, İstanbul, İzmir, Tekirdağ'dan çok sayıda Roman aday adayı vardı. Hiçbiri maalesef konmadı. Federasyon ve derneklerinin talebiyle istifa kararı aldım" dedi. 

PROFİLİNİ İZMİR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ OLARAK DEĞİŞTİRDİ

Bir süre önce Roman kökenli milletvekili adayı gösterilmemesi nedeniyle duyulan tepkiyi Demokrat Gündem'e değerlendiren Milletvekili Özcan Purçu, istifa kararını ilettiğini söyledi. Purçu, istifasının hemen ardından sosyal medya hesabındaki CHP İzmir Milletvekili ibaresini de İzmir Bağımsız Milletvekili olarak değiştirdi. 

ROMAN DERNEK VE FEDERASYONLARININ TALEBİYLE İSTİFA ETTİM

Gazetemize istifa sürecini anlatan İzmir Bağımsız Milletvekili Özcan Purçu, milletvekili aday listelerindeki değişiklikler için bugün son gün olduğunu, son güne kadar beklediğini ancak gerekli değişiklik yapılmaması üzerine Roman dernek ve federasyonlarından gelen talep üzerine istifa kararı aldığını dile getirdi. 

BUGÜN SON GÜNDÜ, MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA ETTİM AMA

Purçu, "Bugün listelerdeki değişiklik yapma için son gündü. Son güne kadar bekledim ama olmadı.  Maalesef istifa ettim. Milletvekilliğinden de istifa ettim ama TBMM tatilde. Genel kurul toplanamadığı için dilekçem kabul edilmedi. Mesele benim aday gösterilmem değildi. Edirne'den, İstanbul'dan, Tekirdağ'dan birçok kentten Roman kökenli milletvekili aday adayı vardı. Bugün yaptığım görüşmede de Roman milletvekili gösterilmeyeceğini anladım ve istifa ettim. CHP'nin bir Roman politikası artık yok" ifadelerini kullandı. 

""

'O KADAR MI DEĞERSİZİZ BİZ?' DEMİŞTİ….

 

https://demokratgundem.com/chp-li-roman-milletvekili-ozcan-purcu-dan-aday-tepkisi-o-kadar-mi-degersiziz-biz-53807

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP