DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21538091,84%
İzmir
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
CHP’de zirve sona erdi… Aslanoğlu’ndan son değerlendirme: ‘Yerel seçim hazırlıklarımız başlamıştır’

CHP’de zirve sona erdi… Aslanoğlu’ndan son değerlendirme: ‘Yerel seçim hazırlıklarımız başlamıştır’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir’de yoğun mesaili 3 kritik toplantı sona erdi. CHP’li İzmir Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve İlçe Başkanlarının ayrı ayrı bir araya geldiği toplantılarının ardından CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, basın mensuplarına gün sonu değerlendirmesi yaptı. Aslanoğlu, “Bir seçim biter, diğeri başlar. 29 Mayıs sabahı bizim yerel seçim hazırlıklarımız başlamıştır” dedi.

ABONE OL
17 Haziran 2023 18:09
CHP’de zirve sona erdi… Aslanoğlu’ndan son değerlendirme: ‘Yerel seçim hazırlıklarımız başlamıştır’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI- CHP İzmir’de genel seçimlerin ardından EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi’nde 3 kritik toplantı gerçekleşti. Toplantılarda gündemi yerel seçimler ve kongre süreci oluşturdu.

ÖRGÜT SANTRAFOR OYNAMAMI İSTERSE OYNARIM

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir İlçe Başkanları ile yaptığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Aslanoğlu, İl Kongresinde aday olup olmayacağı sorusunu yanıtladı.

Şenol Aslanoğlu, “Grup Başkanımız ne diyordu? Örgüt santrafor oynamamı isterse santrafor oynarım. Kenarda durmamı, tribünde durmamı isterse tribünde dururum.

Özellikle kurultaya giderken İzmirliler ne yapmalıdır? Bunun yolunu, yöntemini araştırdığımız bir yerel seçimlere gidiyoruz. Çok kısa süre içerisinde göreceksiniz yerel seçim çalışma programımızı paylaşacağız. Asıl olan bizler için yerel seçimler” dedi.

BİR SEÇİM BİTER DİĞERİ BAŞLAR

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu konuşmalarını, “Bir seçim biter, diğeri başlar. 29 Mayıs sabahı bizim yerel seçim hazırlıklarımız başlamıştır. Örgüt bir arada, ilçe başkanından belediye başkanına, milletvekiline kadar bir arada yerel seçime odaklanmış durumdadır. O yüzden yerel seçimlerde 30 ilçenin 30’unu da kazanacak ve bir arada çalışmalarımızı yürüteceğiz” diyerek sürdürdü.

ÇALINMIŞ İKİ BELEDİYEMİZ VAR

Bir önceki seçimde seçilen Urla ve Menemen’deki belediye başkanlarının görevden alınmasına ilişkin Aslanoğlu, “Bizim kaybedilen iki belediyemiz yok. Bence en temel şey bu. Çalınmış iki belediyemiz var. Çalınmışları tabii ki geri alacağız” şeklinde konuştu.

30 İLÇEMİZİN 30’UNDA DA…

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İlçe Kongrelerinde yapılacak seçimler hakkında da konuştu.

Aslanoğlu, “Her yerde mümkün olan en büyük uzlaşıyla bütün partililerimizi kucaklayan listeler olmasını tabii ki tavsiye ediyorum. 30 ilçemizin 30’unda da büyük kardeşlik görüntülerine tanıklık edeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GENEL MERKEZDE AYRIŞMA YOK

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Merkezi’nde gündem olan ‘değişim’ çağrılarına yönelik, “Genel merkezde böyle bir ayrışma yok. Daha çok seyrediyoruz. Hani basından severek izliyoruz vardı ya. Basından sevmeyerek takip ediyoruz.

Bizim partimizde henüz sizin söylediğiniz şeklide genel başkanlık yarışı ve buna aday olacağını beyan etmiş hiçbir arkadaşımız yok. O yüzden İzmir’de de böyle bir şey yok” açıklaması yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP