DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1940234-0,39%
İzmir
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
CHP’li Gürsel Tekin: Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik

CHP’li Gürsel Tekin: Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik

CHP'nin eski genel sekreteri Gürsel Tekin, yaptığı açıklamada partinin geçmişinde yaşanan değişim dalgalarına ve bölünmelere dikkat çekti.

ABONE OL
1 Temmuz 2023 12:46
CHP’li Gürsel Tekin: Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekin, “Sonuçta bölündük ve Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik” ifadelerini kullandı. 14-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen seçim yenilgilerinin ardından CHP’de değişim tartışmaları hızla sürüyor.

Tekin, yaptığı açıklamada “Değişim derken partiyi bölmeyelim” şeklinde uyarıda bulunarak, parti içi bölünmelerin geçmişte yaşanan seçim başarısızlıklarının nedenlerinden biri olduğunu vurguladı. Geçmişte CHP’nin 1989’da 40 ilde iktidar olduğunu ve yerel yönetimlerin yüzde 70’inin SHP tarafından kazanıldığını hatırlatan Tekin, parti içi kavgalar nedeniyle 1994 yerel seçimlerinin unutulduğunu ve özellikle İstanbul ve Ankara gibi önemli illeri parti içi kavgaların kurbanı verdiklerini belirtti.

Tekin, Erdoğan ve Gökçek’in kendi çabalarıyla değil, CHP’nin iç kavgalarının sonucunda iktidara geldiğini ifade etti. Aynı ideolojiye sahip üç siyasi partinin çekişmesinin sonucunda kazanılan yerlerin bugünkü siyasi iktidara teslim edildiğini söyledi.

CHP’nin eski genel sekreteri, vatandaşların CHP ile ilgili bir sorunu olmadığını ancak siyasal mühendislikle bir sorun yaratıldığını belirtti. Değişim rüzgarlarının estirilip parti içindeki didişme sürecinin yaşanmasının ve ardından ayrışma noktasına gelinmesinin üzücü olduğunu ifade etti. Geçmişte bu durumun parti bölünmelerine yol açtığını belirtti.

Tekin, şu anda herkesin CHP uzmanı olduğunu belirterek, İstanbul’u yeniden kazanabileceklerini ve diğer illerde de iddialı olduklarını söyledi. Bursa, Denizli, Balıkesir ve Kocaeli gibi iller de dahil olmak üzere birleşerek, didişmeden hareket ederek başarılı olacaklarını dile getirdi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP