DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22287942,72%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı
CHP’li milletvekilleri mazbatalarını aldı… Aslanoğlu: ‘Mazbata tamam, çalışmaya devam…’

CHP’li milletvekilleri mazbatalarını aldı… Aslanoğlu: ‘Mazbata tamam, çalışmaya devam…’

Milletvekilliğinin belirlendiği 14 Mayıs Genel Seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilleri, İzmir İl Seçim Kuruluna giderek 28’inci dönem Milletvekilliği mazbatalarını aldılar. Mazbata törenine katılan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve İzmir Milletvekilleri ikinci tur çağrısı yaptı.

ABONE OL
25 Mayıs 2023 17:33
CHP’li milletvekilleri mazbatalarını aldı… Aslanoğlu: ‘Mazbata tamam, çalışmaya devam…’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI- 28 Mayıs günü gerçekleştirilecek ikinci tur seçimlerine 3 gün kala CHP İzmir Milletvekilleri İl Seçim Kuruluna giderek mazbatalarını aldılar.

Milletvekilleri, törenin ardından Asteğmen Besim Bey Parkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ŞENOL ASLANOĞLU: BU DÖNEM ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

İlk olarak konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, mazbatalarını alan milletvekillerine bu dönemin uğurlu olmasını diledi.

Şenol Aslanoğlu, “Bugün 28’inci dönem milletvekili seçilen arkadaşlarımız mazbatalarını alarak göreve başladılar. Bu dönem boyunca verecekleri hizmetlerle Türkiye’nin önünü yasalarla açacak arkadaşlarımız olacaklar. Bu dönemin ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Mazbataları aldık ama seçim bir başka boyutuyla devam ediyor. Pazar günü olacak cumhurbaşkanlığı seçimi için hep beraber bu mazbata töreninin hemen ardından çalışmaya devam edeceğiz” diyerek vatandaşları pazar günü yapılacak ikinci tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy atmak için sandığa davet etti.

EDNAN ARSLAN: İZMİR KENDİSİNE YAKIŞANI YAPACAK

İl Başkanı Aslanoğlu’nun konuşmalarının ardından söz alan İzmir Milletvekili Ednan Arslan, ikinci tur vurgusu yaptı.

Ednan Arslan, “Bugün fiili olarak 28’inci dönem milletvekilliği seçimi İzmir için bitmiştir. İzmir halkının iradesiyle seçilmiş olan tüm milletvekili arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İkinci tur seçimi de pazar günü var. Büyük bir demokrasi şöleni olacak. İzmir gene kendisine yakışan bir şekilde davranarak tekrar adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yüksek oranda bir oy vererek onun cumhurbaşkanına seçilmesi için büyük bir katkı ve destek sunacak” diyerek yüksek katılımlı adil bir seçim geçirmeyi dilediğini ve vatandaşları sandığa davet ettiğini ifade etti.

MAHİR POLAT: GENEL BAŞKANIMIIZ ÇANKAYA’YA ÇIKARTACAĞIZ

Milletvekili Arslan’ın konuşmalarının ardından konuşan İzmir Milletvekili Mahir Polat, oy veren vatandaşlara borcu olduklarını söyledi.

Mahir Polat, “Birçok kademede çalıştık. Bu sefer de ikinci kez mazbatamı aldım. Bize oy veren her bir yurttaşımıza bedeli emekle ödenecek bir borç olduğunu biliyorum. Bunun için durmadan İzmir’in menfaatleri için, Türkiye’nin menfaatleri için çalışacağız. Biliyorum ki 28 Mayıs’ta Genel başkanımızı Çankaya’ya cumhurbaşkanı olarak çıkartacağız. Sonrasında Türkiye’yi feraha, en sonunda da refaha çıkartacağız. Bu bizim milletimize olan borcumuz” şeklinde konuştu.

DENİZ YÜCEL: SANDIKTAN ÇIKAN MESAJI ALDIK

Mahir Polat’ın konuşmalarının ardından İzmir Milletvekili Deniz Yücel söz aldı. Yücel, 14 Mayıs’ta yapılan birinci tur seçimlerinde çıkan sonuçlardan vatandaşlar adına mesaj aldıklarını belirtti.

Deniz Yücel, “İkinci tur seçimine iki gün kala 28’inci dönem İzmir Milletvekili olarak mazbatamızı aldık. Bu mazbataların geç verilmesi, yemin töreninin ikinci tura bırakılmasının bazı sebepleri olduğu konuşuluyor. Türk milletiyle problemi olanlarla Cumhuriyet değerleriyle problemi olanlarla, Atatürk ilke ve devrimleriyle problemi olanlarla yeri geldiğinde her türlü hesaplaşacağız. Birinci turda sandıktan değişim mesajı çıktı. Bize de birtakım mesajlar çıktı. Biz o mesajları aldık” diye konuştu.

SEVDA ERDAN KILIÇ: İKİNCİ TUR DEMİYORUZ, REFERANDUM DİYORUZ

İzmir Milletvekili Yücel’in ardından İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç konuştu. Kılıç, ikinci tur seçimlerine referandum vurgusu yaptı.

Milletvekili Kılıç, “Halen sahada çalışmaya devam ediyoruz. Biz buna ikinci tur demiyoruz. Bir referandum diyoruz. 28 Mayıs günü Türkiye’de bir referandum yapılacak. Karanlığa karşı aydınlık kazanacak. Tek adama karşı demokrasi kazanacak. 29 Mayıs’ta biz aydınlık, güzel bir güne uyanacağız. Bugünden sonra da milletvekili arkadaşlarımızla birlikte farklı kentlerde çalışmaya devam edeceğiz. 28 Mayıs günü özgürlük kazanacak, demokrasi kazanacak, kadınlar kazanacak” diye ifade etti.

MUSTAFA BİLİCİ: ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Milletvekili Kılıç’ın ardından konuşan CHP listelerine Gelecek Partisi kontenjanından Milletvekili olarak seçilen Mustafa Bilici, İzmirli seçmenlere teşekkür etti.

Bilici, “Pazar gününe kadar çalışmaya devam edeceğiz. Ve inşallah pazar günü cumhuriyetimizin yüzüncü yılında demokrasiyle cumhuriyetimizi taçlandıracağız” diyerek konuşmalarını sürdürdü.

GÖKÇE GÖKÇEN: MONTAJ VİDEOLARLA KAZANABİLECEĞİNİ Mİ GÖSTERCEĞİZ?

Milletvekili Bilici’nin ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, 28 Mayıs seçimlerinde ‘Demokrasiyi mi otokrasiyi mi seçeceğiz’ dedi.

Gökçen, CHP’nin en genç milletvekili olarak bugün ben sizlere İzmir’den sesleniyorum. Gençlerin iş bulamadığı bir dönemdeyiz. Hayal kuramadığı bir dönemdeyiz ve kadınların ne yazık ki sokakta yürürken her dakika arkasına bakmak zorunda olduğu her gün kadınları cinayetlerde kaybettiğimiz bir dönemden geçiriyoruz.

Bizler bunları yaşarken karşımızda domuz bağı ittifakıyla karşı karşıyayız. Bunlarla mücadele etmeye çalışıyoruz. Pazar günü bir seçim yapacağız. Bu seçim aslında otokrasi mi yoksa demokrasi mi olacak? Montaj videolarla yalanlarla kazanılabileceğini mi göstereceğiz? Yoksa hakikatin kazanılacağı, hakikatin kazanacağını mı anlatacağız? Türkiye burada doğru tercihi yapacak” diyerek Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne uğurlayacaklarını yineledi.

YÜKSEL TAŞKIN: BÜTÜN TÜRKİYE İZMİR OLSUN

Gökçe Gökçen’in ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın da 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlerine dikkat çekti.

Yüksel Taşkın, “Çok büyük bir sorumluluk İzmir milletvekili olmak. İzmir’de itiraz kültürü kurumsallaşmış sorguluyor, eleştiriyor Biz aslında 28 Mayıs’ta bütün Türkiye, İzmir olsun diye uğraşıyoruz. Yani İzmir’de gördüğümüz bu kültürün özgürlüğün, sorgulamanın, eleştirinin yaşama sevincinin bütün Türkiye’ye yaygınlaşması mücadelesi veriyoruz.

Biliyorsunuz kötünün bir mücadelesi var burada. Montaj kültürünün, hakikat büyücülüğün gerçekleri çarpıtmanın siyaset tarzı olarak benimsendiği bir yerde hakikati savunmak, ahlakı savunmak, doğruyu savunmak bize düştü” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun tertemiz bir insan olduğunu ve Cumhurbaşkanı seçmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP