DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19420890,68%
İzmir
16°

HAFİF YAĞMUR

üst menü altı
CHP’li Nalbantoğlu’ndan Meclis’te ‘Sıradan hırsız-politik hırsız’ ayrımı: ‘Allah sizi affetsin’

CHP’li Nalbantoğlu’ndan Meclis’te ‘Sıradan hırsız-politik hırsız’ ayrımı: ‘Allah sizi affetsin’

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda 2024 Bütçesi’nin 10’uncu maddesi üzerinde yaptığı konuşmada iktidarı Mahatma Gandhi’nin sözleriyle eleştirdi ve Adalet ve Kalkınma Partisi'ne “Allah sizi affetsin” diye seslendi.

ABONE OL
24 Aralık 2023 13:28
CHP’li Nalbantoğlu’ndan Meclis’te ‘Sıradan hırsız-politik hırsız’ ayrımı: ‘Allah sizi affetsin’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda 2024 Bütçesi’nin 10’uncu maddesi üzerinde yaptığı konuşmada iktidarı Mahatma Gandhi’nin sözleriyle eleştirdi ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne “Allah sizi affetsin” diye seslendi.

Bütçenin teknik bir çalışmadan ziyade siyasi bir tercih, siyasi bir karar olduğunu belirten Nalbantoğlu, 2023’e göre doğrudan ve dolaylı vergilerde yüzde 73,5’lik bir artış olduğuna dikkat çekerek, bütçenin halkın değil sarayın bütçesi olduğunu ve Meclis’in onama makamına dönüştüğünü ifade etti.

nalbantoğlu

RIFAT NALBANTOĞLU’NDAN GANDHİ GÖNDERMELİ TESPİT

Ülke gerçeklerinden kopuk bir bütçenin hiçbir soruna çözüm üretmeyeceğini belirten CHP İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, konuşmasında Hindistan bağımsızlık hareketinin lideri Gandhi’nin dünyanın 8 hatası” olarak sıraladığı tespitlere atıfta bulunarak şunları söyledi:

SIRADAN HIRSIZ PARANIZI, CÜZDANINIZI ÇALAR

“Hayat artık ülkemizde; Vicdansız hazdır, İlkesiz siyasettir, Ahlaksız ticarettir, Niteliksiz eğitimdir, İnsaniyetsiz bilimdir, Emeksiz zenginliktir, Gösterişe dayalı ibadettir, Kanunsuz adalettir. Bu nedenledir ki; Ülkemiz gerçekleriyle bağdaştırıldığı için son yıllarda sıkça dillendirilen bir sözü meclis kürsüsünden paylaşmak istiyorum. Sıradan hırsızParanızı, cüzdanınızı, bisikletinizi çalar.

POLİTİK HIRSIZ GELECEĞİNİZİ ÇALAR

Politik hırsız ise: Geleceğinizi, hayallerinizi, bilginizi, eğitiminizi, sağlığınızı, gülümsemenizi çalar. İkisi arasındaki fark; sıradan hırsız sizi seçer, politik hırsızı ise siz seçersiniz. Politik hırsızların en büyük silahı ise; yalan ve aldatmadır. Ne acıdır ki, bu dönemde; yalan ve aldatma, kandırılma ve aldatılma yüceltilmiş, saygın bir konuma getirilmiştir. Sürekli bir Allah affetsin modu hâkim hale gelmiştir. Birlikte yol yürüdükleriniz darbe yapar, Allah affetsin. Rant uğruna şehirleri mahvedersiniz, Allah affetsin. Nas dersiniz, faizleri arşa çıkarırsınız, Allah affetsin. Hakikaten Allah sizi affetsin.”

İlginizi çekebilir: Başkan Soyer: Canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP