DOLAR 32,1800 0.14%
EURO 35,0208 0.12%
ALTIN 2.422,85-0,26
BITCOIN 2186274-0,69%
İzmir
22°

AÇIK

üst menü altı
CHP’li Nalbantoğlu’ndan MHP’li Osmanağaoğlu’na sert Soyer yanıtı: ‘Ne yapmak istediklerini iyi biliyoruz’

CHP’li Nalbantoğlu’ndan MHP’li Osmanağaoğlu’na sert Soyer yanıtı: ‘Ne yapmak istediklerini iyi biliyoruz’

ABONE OL
23 Aralık 2020 13:02
CHP’li Nalbantoğlu’ndan MHP’li Osmanağaoğlu’na sert Soyer yanıtı: ‘Ne yapmak istediklerini iyi biliyoruz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun geçtiğimiz gün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında yaptığı basın açıklamasına sert tepki gösterdi.

DEMOKRAT GÜNDEM- MHP MYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu'nun İBB Başkanı Tunç Soyer, "Tunç Soyer ulusal bir tehlike haline gelmiştir" sözlerine tepki gösteren CHP PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, yazılı bir açıklama yaptı.

CHP PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, İBB Başkanı Tunç Soyer'e yönelik bir süredir başlayan ve devam eden sistematik saldırıların İzmirli tarafından değerlendirildiğini vurgulayarak, “Sayın Tunç Soyer’e uzun süredir iktidar ve onun küçük ortağının üyeleri tarafından sistematik bir saldırı olduğunu görüyoruz. Kendisi bu saldırının bir parçası olmaya çalışmış ama olamamış!” dedi. 

NE YAPMAK İSTEDİKLERİNİ İYİ BİLİYORUZ

CHP PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, Tunç Soyer ve ulusal tehlike kelimesinin yan yana dahi getirilemeyeceğini kaydererek, “Önünde sadece ‘İzmir milletvekili’ sıfatı taşıyan ancak İzmir’in değerlerinden, kimliğinden, sokaklarından, caddelerinden bir haber olanlar maalesef yine Tunç Soyer’le ilgili farklı bir algı peşine düşmüştür. Biz onların ne yapmak istediğini çok iyi biliyoruz! Soyer, bu ülkenin çimentosu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesidir. ‘Ulusal tehlike’ sözüyle isminin yan yana getirilmesi en hafif tabiriyle gafletliktir” diye konuştu.

SALDIRININ BİR PARÇASI OLMAYA ÇALIŞMIŞ AMA…

CHP’li Nalbantoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İktidarın yaptıklarına artık kendi partilileri bile tepki gösterirken bu milletvekili asıl ulusal tehlikenin farkına varamamışa benziyor. Asıl ulusal tehlike; iktidarın bu pandemi sürecinde insanları açlığa, bir lokma ekmeğe mahkûm etmesi, vatandaşların işsizlikten hayatlarına son vermesidir! Asıl ulusal tehlike bunları görüp engellemeyenler ve susanlardır. İktidar ve küçük ortağı üyeleri tarafından Tunç Soyer’e yönelik sistematik bir saldırı olduğu aşikardır. Bu milletvekiline de anlaşılan süreçte farklı bir rol düşmüş. Kendisi bu saldırının bir parçası olmaya çalışmış ama olamamış! İçi boş açıklamaları sadece kötü bir algı yaratma çabasının bir ürünü olduğu herkesin malumudur. Bu kişinin ne ulusal tehlikelerin ne de İzmir’deki dolayısıyla da ülkemizdeki işsizlikten, pahalılıktan, açlıktan anlaşılan haberi yoktur. İzmirliler bu tür açıklamalara şimdiye kadar prim vermemiştir, bundan sonra da vermeyeceklerine olan inancımız tamdır."

SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

CHP PM Üyesi Nalbantoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in özellikle dar gelirli İzmirlilerin her zaman yanında olduğunu, gerçek ‘ulusal sorunları’ gidermek için canla başla çalıştığını söyledi.  

“Tunç Soyer göreve geldiğinden bu yana işsizlikle, açlıkla boğuşan İzmirlilere yardım etmek için gecesini gündüzüne katmaktadır. Pandeminin hemen başında işini kaybeden dar gelirli 40 bin aileye 400 TL destek sağlamıştır. Büyükşehir Belediyesi binlerce dar gelirli ailenin her zaman yanındadır" diyen CHP PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, açıklamalarını şöyle sonlandırdı: "İzmir depreminden sonra binlerce kişi çadırlarda yaşamaya başlamış, Tunç Soyer’ın hızlı hamlesiyle yine binlerce kişi sıcak yuvaya kavuşmuştur. Büyükşehir Belediyesi’nin kan ağlayan, ürününü satamayan çiftçiye, köylüye desteği her geçen gün büyümüştür. Büyükşehir Belediye Başkanımız şehrine önderlik etmekte ve kentlinin sorunlarını tek tek çözüme kavuşmaktadır. Tüm bunları görmeyip Soyer’le ilgili farklı bir algı yaratmak isteyenler boş bir amaç ve hayal peşindedir!."

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP