DOLAR 32,9193 0.27%
EURO 35,3769 0.62%
ALTIN 2.464,500,58
BITCOIN 2000207-4,94%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
CHP’nin 81 il başkanından beklenen açıklama geldi: Değişimi sağlayacak şey fikirler ve ilkelerdir!

CHP’nin 81 il başkanından beklenen açıklama geldi: Değişimi sağlayacak şey fikirler ve ilkelerdir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başında olduğu partisinin il başkanlarıyla birlikte parti genel merkezinde buluştu. Buluşmanın ardından basın açıklaması yapıldı.

ABONE OL
22 Haziran 2023 16:57
CHP’nin 81 il başkanından beklenen açıklama geldi: Değişimi sağlayacak şey fikirler ve ilkelerdir!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlarıyla parti genel merkezinde bir araya geldi. 

Toplantının ardından bugün 81 il başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada, “Değişimi, sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirlerdir” denildi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlarıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP Genel Merkezi’ndeki toplantı 8,5 saat sürdü.

Toplantının ardından değişim taleplerine de değinilen ortak açıklama yapıldı.

Açıklama şu şekilde:

“Düyûn-u Umumiye Kabinesinin memleketi Uluslararası tefecilere teslim ettiği bir dönemde, bizler sessizce çalışmalarımızı yürütürken, bir yandan da kamuoyundaki eleştirileri ve talepleri dikkatlice takip ettik. Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür.

Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir. Kişi bazlı kurtarıcı söyleminden kaynaklanan, yapısal ve işleyişsel eksikleri içermeyen değişim taleplerinin sağlıklı bir sonuç doğurmayacağı ortadadır.

Partimizde Genel Başkanımız dahil hiçbirimiz eleştiriden muaf değiliz. Yapıcı, eksiklerimizi gösteren eleştirilerin başımızın üzerinde yeri vardır, kabulümüzdür.

Nitekim toplantımızda bizler il başkanı olarak düşüncelerimizi eleştirilerimizi özgürce dile getirdik. Bununla birlikte seçim süreci boyunca hepimizden daha çok çalıştığının bizzat tanığı olduğumuz Genel Başkanımızı itibarsızlaştırmaya yönelik yaklaşımları tasvip etmediğimizin de bilinmesini isteriz.

CHP yüz yıllık bir ulu çınardır, genel başkanından il başkanına sorumlu bütün mevkilerdeki yöneticilerini örgütlerinin seçtiği köklü bir partidir.Biz il başkanları olarak değişimden yana mıyız? Elbette.

Değişim konusunda “Örgüt bu konuda ne düşünüyor acaba?” diye soran olmasa da biliyoruz ki, partimizin tarihsel yolculuğunu Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına taşıyacak kadrolar Cumhuriyet Halk Partisi’nde vardır ve davaları için harekete geçmeye hazırdır.

Bu bakış açısıyla, kişi merkezli değil, ilke ve program merkezli bir anlayışla yürüteceğimiz kurultay sürecini fili olarak başlatmış bulunuyoruz.

Yerel seçimler öncesi CHP il başkanları ve örgütü olarak her aşamada kendimizi sorgulayacak, eksikliklerimizi tamamlayacak, demokratik bir parti tüzüğünü hayata geçirecek ve kurultayımızı da tamamlayarak kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kimsesizlerin kimsesi” diyerek tariflediği Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu sayede daha da güçlenecek, topluma umut olacak ve hep birlikte başaracağız” 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP