DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22226012,02%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Çiğli Belediyesi’nin kariyer sitesine yoğun ilgi

Çiğli Belediyesi’nin kariyer sitesine yoğun ilgi

ABONE OL
15 Aralık 2020 13:53
Çiğli Belediyesi’nin kariyer sitesine yoğun ilgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiğli Belediyesi tarafından kronikleşen işsizlik sorununa yerel anlamda önemli bir destek sağlanması amacıyla faaliyete geçen kariyer sitesine yoğun başvuru yapıldı. İki haftada 2 bin 500 iş arayan sisteme kayıt yaptı.

Çiğli Belediyesi’nin öncülüğünde Türkiye İş Kurumu, özel istihdam büroları ve bölgedeki firmaların katkılarıyla başlatılan proje doğrultusunda, İzmir’in en büyük iş merkezlerinden biri olan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin potansiyeline doğru yön vermek ve yeni istihdam alanları yaratmak amacıyla “İş’te Çiğli Kariyer ve Girişimcilik Birimi kuruldu. Bu doğrultuda, iş arayan vatandaşlar ile nitelikli iş gücü arayan işverenler www.istecigli.com sayfasında bir araya getirilmeye başlandı. Gelişmiş bilgi işlem teknolojilerinin kullanıldığı bu proje ile güncel iş ilanı havuzu oluşturulmasıyla sadece Çiğli’den değil, diğer ilçelerden de sisteme yoğun başvuru yaşandı.

İş arayanlara CV hazırlama, mülakat teknikleri, meslek seçimi ve kariyer planlaması konularında destek verildiği birimde ayrıca genç, kadın ve engelli vatandaşlara fırsat eşitliği sağlanıyor. Belediye tarafından açık iş ilanlarla ilgili duyurular STK, muhtarlar ve ilçedeki odalar tarafından da yapılıyor.

İSTİHDAM VE NİTELİKLİ PERSONEL SORUNUNA ÇÖZÜM

Başlatılan bu projeyle Çiğli’de istihdam sorununa kalıcı çözüm getirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Dünyada ve ülkemizde yaşanan son gelişmeler ekonomik sıkıntıları çok daha fazla hissedilir kılmaya başladı. Bu sıkıntıların başında da işsizlik sorunu geliyor. Çiğli Belediyesi olarak, uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve kentimizin geleceğine yön vereceğini düşündüğümüz “İş’te Çiğli Kariyer ve Girişimcilik” projesini hayata geçirdik. Bölgedeki firma ve fabrikalarla iş birliği içerisinde yürüttüğümüz bu projeyle, kentimizin istihdam potansiyelini belirleyecek ve bu potansiyeli iş arayan vatandaşlarımızla buluşturacağız. Böylece hem istihdam sorununa çözüm üretecek hem de kentimizin üretim kapasitesini artıracağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP