DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22105802,07%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan genel kurulda ‘Kızılay’ vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan genel kurulda ‘Kızılay’ vurgusu

ABONE OL
9 Temmuz 2023 15:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan genel kurulda ‘Kızılay’ vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay’ın siyasi çıkar hesabıyla yıpratılmaması gerektiğini söyledi. Çadır satışı tartışmalarına atıfta bulunan Erdoğan, kurum çalışanlarının taşıdıkları ağır sorumluluğun farkında olması gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremden sonra çadır satılmasıyla tepkilerin yöneldiği Kızılay’da Genel Başkan Kerem Kınık’ın istifasının ardından olağanüstü genel kurul kararı alındı.

Bugün yapılacak olağanüstü genel kurulda Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz tek aday olacak. Böylece 155 yıllık tarihinde kuruma ilk kez bir kadın başkanlık edecek.

kızılay

İlginizi çekebilir: Akaryakıta KDV zammı: Benzin ve motorin ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da olağanüstü genel kurula bir video mesaj gönderdi.

Genel kurulun başarılı geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, kurumun1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğunu anlattı.

KIZILAY ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Kurum mensuplarına teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılay’ı ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor. Kurumumuzun simgesi olan kırmızı hilal, herhangi bir sebeple dara düşen tüm mazlum ve mağdurlara umut aşılıyor, yüreklerine inşirah veriyor. Kurumumuz başarılı faaliyetleriyle bir buçuk asrı aşan köklü birikimi, tecrübesi, yetişmiş personeliyle çok önemli bir boşluğu doldurmaktadır.”

“DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞLERİMİZ ŞAHİT”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde kurumun ilk andan itibaren deprem bölgesinde yerini aldığına işaret ederek, “Fedakarlık timsali kurum personelimiz, bir cana daha ulaşmak, bir ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, afetzedelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için gerçekten olağanüstü çaba harcadı. Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz bu gayretlerin en yakın şahididir.” ifadelerini kullandı.

“KIZILAY YIPRATILMAMALI”

Türk Kızılay’ın devlet millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali olduğunu dile getiren Erdoğan, kuruma sahip çıkmanın tüm kesimleriyle 85 milyon olarak herkesin görevi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, videolu mesajında şöyle devam etti:

“Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Kurum mensuplarımızın da görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi aynı derecede önemlidir. Her türlü takdir duygusunun üzerindeki çalışmaları için her kademedeki personelimize ve gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Türk Kızılay Derneğimizin Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı hizmetlerinizde her zaman sizlerin yanında olacağımızı tekrar belirtiyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” 

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP