DOLAR 31,4643 0.46%
EURO 34,0014 0.12%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1924761-0,73%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye bildiri tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye bildiri tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, Meclis'teki dört partinin ortak bildirisine verdiği önemi vurguladı

ABONE OL
25 Aralık 2023 22:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye bildiri tepkisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’nda yaptığı konuşmada, Meclis’teki dört partinin ortak bildirisine verdiği önemi vurguladı, “Siyasi rekabetin yeri gelince birleşmeye engel teşkil etmediğini gördük. Bölücü örgütün siyasi uzantısı gibi davrananları da ciddiye almıyoruz. Teröristle aynı dili konuşan, terörist gibi muamele görmekten kaçamaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’nda bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bütün insanlığın vicdanına tercüman olan Mehmet Akif’i doğumunun 150’nci, hakka yürüyüşünün 87’nci seneyi devriyesinde bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Bu vesileyle ülkemizin bekası milletimizin istiklali uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum. Gazilerimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Merhum Akif yaşantısıyla, dirayetli kişiliğiyle, örnek ahlakıyla istiklal şairi sıfatını hak eden abidevi bir karakterdir. İnandığı gibi yaşamaktan hiç vazgeçmedi.

Akif, hayatını şiirine, şiirini de hayatına nakşetmiş büyük bir ustadır. Akif’te olmayan hiçbir duygu onun eserlerine girmemiş, gönül ilmiğinden geçirmediği hiçbir sözü söylememiştir. Kavli ve kalemiyle Mehmet Akif doğruluk ve cesaret timsaliydi. İnandığı değerler uğruna bedel ödemekten asla çekinmedi.

Milletin hissiyatıyla birlikte hayallerine de tercüman olmuştu.

Her ne kadar daha sonraları Akif’e vefasızlık hürmetsizlik yapılsa da onun istikbal harbimizdeki yeri her türlü tartışmanın ötesindedir. Uğradığı haksızlıklar sebebiyle ömrünün son senelerini Mısır’da geçirmek zorunda kalan Akif buna rağmen ülkesine ve milletine asla küsmemiştir.

Kalbi kırık yüreği buruk ve sessiz yaşadığı bu hayattan en büyük muradı vefatından sonra hayırla, hayır dua ile yad edilmekti.

Türk için istiklalsiz hayat imkansızdır, tarih de gösteriyor ki Türk istiklalsiz yaşayamaz.

Gazze başta olmak üzere katledilen, sömürülen, zulmedilen insanlar için Akif’in diliyle haykırmaya, haktan ve haklıdan yana olmaya devam edeceğiz.

Irak’ın kuzeyindeki kalleş saldırıların gerisinde milletimizi sınama teşebbüsü var. Gençler, sizi kardeşlerinize karşı kışkırtanlara karşı dikkatli olun, bu alçakların sizi zehirlemesine asla izin vermeyin. 

Şundan herkes emin olsun, istiklalimize yönelik saldırılar devam ettikçe, biz de istikbalimize sahip çıkmayı sürdüreceğizİç kaleyi sarsmayı, bizi içerden zayıflatmayı amaçlayan sosyal terör eylemleri karşısında hep birlikte daha net bir duruş sergilemeliyiz.

CHP’YE BİLDİRİ TEPKİSİ

Meclis’teki ortak bildiriye dört partinin imza koymasını çok önemsiyorum. Siyasi rekabetin yeri gelince birleşmeye engel teşkil etmediğini gördük.

Teröristle aynı dili konuşan, terörist gibi muamele görmekten kaçamaz. Demokrasimizin imkanlarını kullanarak devlete, millete ve milli iradeye pusu kurulmasına asla müsaade etmeyiz. Milletin temsilcisi olmak yerine bölücü örgütün siyasi uzantısı gibi davrananları muhatap almıyoruz. Bunlar kendi özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalardır. CHP’nin terör örgütüne müzahir yapıyla kurduğu seçim ittifakı, menfaat birlikteliğinin ötesine geçerek ideolojik kaynaşmaya dönüştü.”

İlginizi çekebilir: CHP’de PM ve aday açıklamasına erteleme

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP