DOLAR 28,9898 0.24%
EURO 31,2513 -0.06%
ALTIN 1.890,710,22
BITCOIN 1252748-0,55%
İzmir
10°

HAFİF YAĞMUR

Cüneyt Arkın’ın mirası mahkemelik oldu

Cüneyt Arkın’ın mirası mahkemelik oldu

ABONE OL
16 Ekim 2023 17:14
Cüneyt Arkın’ın mirası mahkemelik oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cüneyt Arkın’ın kızı Filiz Cüreklibatır, mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile kardeşleri Murat Cüreklibatır ve Kaan Polat Cüreklibatır’a karşı dava açtı.

Cüneyt Arkın’ın vasiyetnamesine ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır itiraz etti. Filiz Cüreklibatır, mirasla ilgili iddialarını inceletmek için üvey annesi Betül Cüreklibatır ve kardeşleri Murat Cüreklibatır ile Kaan Polat Cüreklibatır’a ‘tenkis’ (ölüme bağlı tasarruf) davası açtı.

Cüneyt Arkın kızına mirastan pay vereceğini söyledi

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya göre, Cüneyt Arkın, kızına Levent’te bulunan bir taşınmazı bağışlayacağını söyledi ancak oğulları ve eşi tarafından baskıya uğradı. Ayrıca, Cüneyt Arkın kızına mirastan pay vereceğini belirtti ancak dilekçeye göre bu vaat hiçbir şekilde yerine getirilmedi.

cüneyt arkın

Dilekçede, vasiyetname açıldıktan sonra Cüneyt Arkın’ın üzerinde herhangi bir taşınmaz mülkiyet kaydının bulunmadığı ifade edildi.

Sözkonusu dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Levent’teki taşınmazın 3. kişilere satıldığı, bu satışla davalılar adına başkaca taşınmazın satın alındığı görülmüştür. Davalılar adına kayıtlı olan taşınmazlar ile banka hesaplarına tedbir konulmasını, malların bölüştürülmesini istiyoruz.”

Önerilen haber: Kuruşu kuruşuna: Türkiye’nin en zengin kentleri belli oldu! İşte detaylar…

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP