DOLAR 32,8866 0.19%
EURO 35,3092 0.45%
ALTIN 2.486,93-0,11
BITCOIN 2024930-3,99%
İzmir
30°

AÇIK

üst menü altı
Depremzedelerle ilgili önergeye AK Parti ve MHP’den ret

Depremzedelerle ilgili önergeye AK Parti ve MHP’den ret

Yeşil Sol Parti’nin depremzedelerin sorunlarının araştırılması için verdiği önergenin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi

ABONE OL
21 Haziran 2023 09:58
Depremzedelerle ilgili önergeye AK Parti ve MHP’den ret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşil Sol Parti, depremzedelerin barınma sorunlarıyla ilgili araştırma önergesinin gündemin önüne çekilerek TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi verdi.

Yeşil Sol Parti Van Milletvekili Zülküf Uçar, 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ildeki barınma sorununa dikkat çekerek, “Seçim yatırımı olarak deprem bölgesine birçok söz verildi ve bir dizi vaatlerde bulunuldu. Ancak depremzede yurttaşların acıları, mağduriyetleri halen devam etmektedir” dedi.

Uçar, depremzedelerin elektrik, doğal gaz faturalarıyla bir kez daha mağdur edildiğini söyledi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ise depremzedelerin unutulduğunu ve Türkiye gündeminin farklı noktaya evrildiğini söyleyerek, “İnsanlar barınma sorununun yanında, su sorunu, yol sorunu, gıda krizi, hijyen sorunu ile hala karşı karşıyalar. Tam 5 aydır bu insanlara hala hizmet tam anlamıyla ulaşmadığı gibi şu anda enerji şirketleri elektrik faturalarını tahsil etme noktasına geldi. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, bu 11 ilimizin toplam nüfusu 14 milyon 13 bin 196 kişiden oluşuyor, buranın ne yazık ki elektrik giderlerini karşılayamayacak durumda. Bunu kabul etmemiz mümkün değil” diye konuştu.

Söz konusu önergenin gündemin önüne çekilerek TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi , AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP