DOLAR 32,8994 0.22%
EURO 35,3456 0.55%
ALTIN 2.465,780,63
BITCOIN 2011790-4,40%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
İmamoğlu’na yakın kaynaklardan flaş açıklama: İnce’nin yolunu seçmez…

İmamoğlu’na yakın kaynaklardan flaş açıklama: İnce’nin yolunu seçmez…

Diken'e konuşan ve İmamoğlu’na yakın olduğu belirtilen kaynaklar dikkat çekici iddialar ortaya attı. Kaynaklar, "Ekrem İmamoğlu’nun imza toplamak gibi bir niyeti yok" dedi.

ABONE OL
15 Haziran 2023 10:34
İmamoğlu’na yakın kaynaklardan flaş açıklama: İnce’nin yolunu seçmez…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değişim Tartışmaları CHP İçinde Başladı

CHP’nin seçimlerin kaybedilmesiyle birlikte “değişim” tartışmalarının başladığı belirtiliyor. Bu çerçevede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki üçüncü görüşmenin olumlu geçtiği bildirildi. İmamoğlu’na yakın kaynaklar, İBB Başkanı’nın herhangi bir makam talep etmediğini, bunun yerine formüller üzerinde çalışılmasının ve bunun için gerekli ortamın yaratılmasının önemini vurguladığını ifade etti.

İMAMOĞLU’NUN TUTUMUNDA NETLİK

Diken’e açıklama yapan İmamoğlu’na yakın kaynaklar, İBB Başkanı’nın bir konuda net olduğunu belirtti. İmamoğlu’nun imza toplamak gibi bir niyeti olmadığı, ancak delege sürecinin devam ettiğini ve bu süreçte çalışmaların gerçekleştirileceğini söyledi. Kaynaklar ayrıca İmamoğlu’nun Sayın Muharrem İnce’nin yolunu tercih etmeyeceğinden emin olduklarını ifade etti. İmamoğlu’nun, kendi parti içinde bir yol bulacağına, formüller çıkaracağına ve uzlaşı sağlanacağına inandığını belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki üçüncü görüşmenin olumlu geçtiği ve İmamoğlu’nun herhangi bir makam talep etmediği, formüller üzerinde çalışılmasının ve uygun bir ortamın yaratılmasının önemini vurguladığı belirtiliyor. İmamoğlu’nun imza toplamak gibi bir niyeti olmadığı, ancak parti içinde bir yol bulacağına, formüller çıkaracağına ve uzlaşı sağlanacağına dikkat çekiliyor. Bu gelişmeler, CHP içindeki değişim tartışmalarının devam ettiğini ve İmamoğlu’nun tutumunun belirleyici olduğunu gösteriyor.

(Kaynak: Diken)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP