DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21547612,13%
İzmir
29°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’den genel başkan adaylığı için geri adım

Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’den genel başkan adaylığı için geri adım

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Grup Başkanı Özgür Özel'in son açıklamaları, parti içinde "geri adım" olarak yorumlanıyor.

ABONE OL
20 Haziran 2023 09:54
Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’den genel başkan adaylığı için geri adım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özgür Özel, adaylık ilanının olmadığını belirtirken, Ekrem İmamoğlu ise CHP’nin değişime öncülük etmesi gerektiğini ve bunun adresinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Ancak bu açıklamalar, delegelerden yeterli destek bulamadıkları şeklinde konuşulmakta.

Parti içinde, İmamoğlu ve Özel’in açıklamaları geri adım olarak değerlendirilmekte. İki ismin de halk arasında popüler ve sevilen kişiler olduğu belirtilse de, CHP delegelerinin bakış açısının farklı olduğu ifade ediliyor. İki ismin de açıkça bir çıkış yapmadığı için hakkında tam bir yorum yapılmadığı belirtiliyor.

İmamoğlu’nun belediyeyi bırakması parti içinde istenmiyor ve Özgür Özel’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında bir aday olamayacağı yorumu yapılmakta. Bu nedenle, her iki ismin de üstü kapalı çıkışlarının henüz delegeler arasında destek bulmadığı konuşuluyor.

Parti içindeki isimler, tabanın “kavgasız bir değişim” istediğini vurgulamakta ve bunu gerçekleştirebilecek kişinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirtmekte.

Kılıçdaroğlu’nun “kaptanlık” ima etmesinin de bu düşünceyle ilişkili olduğu ifade edilmekte. Bu nedenle, genel başkanın yerel seçimlere kurultay sürecini geçirerek ve güvenoyu alarak girmek istediği ve daha sonra bir başarıyla görevi bırakmak istediği değerlendiriliyor. Delegelerin desteğinin hala Kemal Kılıçdaroğlu’nda olduğu ve bir değişiklik olması durumunda da onun öncülüğünde gerçekleşeceği görülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP