DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22198533,21%
İzmir
25°

AÇIK

üst menü altı
Emniyet Personel Başkanlığı’nda operasyon: Polis müdürleri görevden alındı

Emniyet Personel Başkanlığı’nda operasyon: Polis müdürleri görevden alındı

ABONE OL
7 Temmuz 2023 19:09
Emniyet Personel Başkanlığı’nda operasyon: Polis müdürleri görevden alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet teşkilatında Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibinin tasfiyesine yönelik ikinci operasyonda Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanlığı’nda görev yapan üç şube müdürü görevden alındı. Görevden alınanlar arasında teşkilatta gerçekleştirilen tüm atamalarda imzası olan Atama Şube Müdürü’nün bulunması dikkati çekti. Ayrıca, Özel Güvenlik Dairesi’nde görevli bir polis müdürü de Personel Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında pazartesi akşamı yaşanan ilk operasyon Personel Başkanlığı’nda gerçekleşirken, dünkü ikinci görevden alma işleminin yapıldığı adres yine aynı birimdi.

Önceki Personel Başkanı Ogün Vural’ın görevden alınıp Polis Başmüfettişi Ahmet Acar’ın atanmasının ardından, dün aynı birimde görev yapan ve Vural’ın ekibinde yer alan üç üst düzey polis müdürü görevden alındı.

emniyet

İlginizi çekebilir: Vatandaş zam öncesi telefon kaydı yaptırmak isteyince E-Devlet çöktü!

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ AYYILDIZ ONAYI İLE ATAMALAR YAPILDI

Görevden alınanlar arasında tüm teşkilatın atama işlemleri ile onayının geçtiği Atama Şube Müdürü’nün de bulunması dikkati çekti. Ayrıca, birimin tüm bilgisayar ve bilişim sistemlerinden sorumlu şube olan Bilgi İşlem Şubesi ile idari işlere bakan şube müdürü de görevden alındı.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın onayı ile yapılan atamalar çerçevesinde Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan Polis Başmüfettişi Aydın Uğurlu, Personel Başkanı Acar’ın yardımcısı olarak görevlendirildi.

VALİLER KARARNAMESİ

Bu arada yine İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan valiler kararnamesinin son onay için Cumhurbaşkanlığı’na sunulduğu bilgisi bugün kulislere yansıdı.

Geniş çaplı olmaması beklenen kararnamenin, İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulduğu ve Erdoğan’ın çıkacağı yurt dışı seyahati öncesinde imzalanarak yürürlüğe gireceği ifade ediliyor.

T24

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP