DOLAR 33,0769 0.76%
EURO 36,0286 0.5%
ALTIN 2.556,410,47
BITCOIN 1900513-1,44%
İzmir
34°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
Erdoğan, Özel ile görüşmesi sonrası Bakan Şimşek’e talimat verdi

Erdoğan, Özel ile görüşmesi sonrası Bakan Şimşek’e talimat verdi

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
13 Haziran 2024 09:19
Erdoğan, Özel ile görüşmesi sonrası Bakan Şimşek’e talimat verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mehmet Şimşek’e talimat verdiğini ve bu kapsamda CHP’nin ekonomi kadrolarının bayram sonrası Şimşek’le görüşeceğini belirtti.

Görüşmenin Atmosferi ve Talepler

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ne giderek Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin “olumlu bir havada geçtiğini” aktardı. Kurmaylar, “Sayın Mehmet Şimşek’e verilen talimatla vergi konusunda bir düzenlemeyi kendi başlarına çalışmak isteyebilirler. Ancak bizim talebimiz birlikte çalışmak” dedi.

Gezi Tutuklularına İlişkin Beklentiler

Görüşme sonrası CHP kurmayları, Gezi tutuklularının serbest bırakılması konusunda da “olumlu adımlar beklendiğini” belirtti. Bu konu, görüşmenin diğer önemli başlıklarından biriydi ve CHP, bu konuda somut ilerleme beklediğini ifade etti.

Ekonomik İşbirliği ve Vergi Düzenlemesi

CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Mehmet Şimşek’in başkanlığında yürütülecek vergi düzenlemeleri konusunda işbirliği yapmak istediğini belirtti. CHP kurmayları, “Genel başkanımız tüm partilerin de katılımıyla Meclis’te ortak bir çalışma yapılmasını önerdi. Bir ekonomik kriz yaşıyoruz ve faturası çok kazanana değil, sıradan maaş alanlara, emeklilere, asgari ücretlilere, çiftçilere kesiliyor.” diyerek ekonomik krizin faturasının adil bir şekilde dağıtılmasını talep etti.

Partililerin Değerlendirmesi

CHP’li yetkililer, ekonomik krizin çözümünde geniş tabanlı bir işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı. Bu doğrultuda, Meclis’te tüm partilerin katılımıyla ortak bir çalışma yapılması önerildi. CHP, ekonomik krizin yükünün sıradan vatandaşlar, emekliler, asgari ücretliler ve çiftçiler üzerinde olmasından endişe duyduğunu ifade etti.

CHP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşme, ekonomik işbirliği ve Gezi tutuklularına ilişkin olumlu beklentilerle sonuçlandı. CHP, bayram sonrası Mehmet Şimşek ile yapacağı görüşmede, vergi düzenlemeleri ve ekonomik kriz konularında birlikte çalışmayı hedefliyor. Gezi tutuklularının serbest bırakılması konusunda da somut adımlar atılması bekleniyor.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre; vatandaşların talepleri için meydanlarda olacaklarını söyleyen kurmaylar, “Cuma günü Tekirdağ’da buğday mitingi yapacağız. Aynı şekilde geçim sıkıntısı çeken tüm kesimlerle 30 Haziran’da Kocaeli’de temmuz zammı beklentimizi dile getiren bir miting yapacağız. Yani bir yandan müzakereyi sürdüreceğiz, bir yandan mücadele edeceğiz” dedi.

CHPliler yeni anayasa konusunda ise önce mevcuta uyulması gerektiğini tekrarladı ve bu kapsamda “CHP’nin halkın gündeminde olmayan hiçbir konuyu tartışmaya sıcak bakmadığını” vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP