DOLAR 32,3019 -0.03%
EURO 35,1695 0.6%
ALTIN 2.404,81-0,42
BITCOIN 2196820-1,64%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
ESHOT’la 80 yıllık yolculuk: Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu

ESHOT’la 80 yıllık yolculuk: Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu

ESHOT Genel Müdürlüğü, 80. Kuruluş Yıldönümünde "ESHOT'la 80 yıllık yolculuk" Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenledi.

ABONE OL
23 Haziran 2023 11:35
ESHOT’la 80 yıllık yolculuk: Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ESHOT Genel Müdürlüğü, 80. yıldönümünü kutlayarak Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile işbirliği yaparak “ESHOT’la 80 Yıllık Yolculuk” Ulusal Fotoğraf Yarışması’nı düzenledi. Yarışmanın sonuçları açıklandı ve kazananlar belirlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 80. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinden 135 kişi toplam 538 fotoğrafla katıldı.

Yarışmada, ESHOT araçlarının İzmir kent merkezi ve ilçelerindeki yolculukları, ESHOT çalışanları, duraklar ve diğer hizmet alanlarındaki anlar ile ESHOT’un doğayla ilişkisini yansıtan fotoğraflar değerlendirildi.

Jüri heyeti, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğiyle oluşturuldu ve usta sanatçıların da yer aldığı bir kadrodan oluşuyordu. Heyette yer alan isimler arasında Yusuf Tuvi, Prof. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Tayfun Kocaman, Birol Üzmez, Dr. Alahattin Kanlıoğlu, Dr. Pınar Meriç ve Mehmet Yasa bulunmaktaydı. Heyet, 47 fotoğrafı ödül ve sergilemeye değer buldu.

KAZANAN İSİMLER

Yarışmanın birincilik ödülünü Serdar Aydın’ın çektiği bir fotoğraf kazandı. İkincilik ödülü Yusuf Dündar’a, üçüncülük ödülü ise Serkan Çolak’a verildi. Mansiyon ödülleri ise Hakan Kuyumcu, Hasan Uçar ve Hüseyin Opruklu’ya takdim edildi. Jüri Özel Ödülü’nü Merve Uçar alırken, ESHOT Özel Ödülü ise Hakan Kuyumcu’ya layık görüldü.

Ödül töreni ve sergi, ESHOT’un kuruluş yıldönümü olan 27 Temmuz 2023’te gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yarışmanın sonuçları ve fotoğraflar, https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma-sonuc/sonuc/eshot-la-80-yillik-yolculuk-ulusal-fotograf-yarismasi-tr adresinden erişilebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP