DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11412311,88%
İzmir
17°

PARÇALI BULUTLU

G20 Zirvesi’nde Kripto Varlıklara İlişkin Yol Haritası Kabul Edildi!

G20 Zirvesi’nde Kripto Varlıklara İlişkin Yol Haritası Kabul Edildi!

ABONE OL
13 Ekim 2023 21:46
G20 Zirvesi’nde Kripto Varlıklara İlişkin Yol Haritası Kabul Edildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, dünya ekonomisinin son dönemde karşılaştığı çeşitli şoklara karşı gösterdiği dayanıklılığı övdü, ancak “Ancak, ekonomik görünümün hala baskı altında, dengesiz ve gittikçe farklılaştığını” belirterek endişelerini dile getirdi. Ayrıca, G20’nin kripto varlıklara yönelik hazırladığı yol haritası da resmi bir kararla kabul edildi.

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası başkanları toplantısı sonuç bildirisi açıklandı

Fas’ın Marakeş kentinde Hindistan’ın dönem başkanlığında 12-13 Ekim tarihlerinde gerçekleşen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’nın sonuç bildirisi kamuoyuyla paylaşıldı.

Bildiri, İsrail-Filistin çatışmasına değinmemesinin yanı sıra “Dünya genelinde yaşanan savaş ve çatışmaların insanlığa getirdiği büyük acıları derin bir endişe ile kaydediyoruz” ifadesi ile dikkat çekti.

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin bildiride farklı görüşlere vurgu yapılarak, doğal afetlerin yol açtığı felaketler nedeniyle Fas’ın batısında ve Libya’da yaşanan trajik kayıplara ve tahribata derin üzüntü duyulduğu ve Fas ile Libya halkına dayanışma ifade edildi.

Aynı zamanda bildiride, Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından desteklenen Karadeniz Tahıl Girişimi Anlaşması’nın uygulanmasına yönelik çabaların takdirle karşılandığı ve anlaşmanın zamanında ve etkili bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP