DOLAR 23,0659 -0.82%
EURO 25,2173 0.27%
ALTIN 1.458,390,53
BITCOIN 6139640,33%
İzmir
26°

KAPALI

Gaziemir’de kültür sanat etkinliklerine pandemi arası

Gaziemir’de kültür sanat etkinliklerine pandemi arası

ABONE OL
24 Aralık 2020 11:53
Gaziemir’de kültür sanat etkinliklerine pandemi arası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

""Gaziemirlilerin kültürel ve sanatsal etkinliklere ulaşabilmeleri için çalışmalar yaşama geçiren Gaziemir Belediyesi, Nisan 2019'dan Mart 2020'ye kadar 27 tiyatro, 24 konser, 13 sergi, 5 film gösterimi, 13 panel ve 16 sanat kursu düzenledi. 
Gaziemir Belediyesi, her ay güncellediği kültür sanat takvimiyle yurttaşları tiyatro oyunları, gösteriler, sergiler ve konserlerle buluşturuyor. Belediyenin aylık olarak belirlediği etkinlik takviminde her yaştan ve her kesimden vatandaşın isteğine cevap verecek etkinlikler yer alıyor. Atatürk Kültür Merkezi, Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi ile Festival Alanında düzenlenen etkinliklerde ünlü sanatçılar ve belediye kursiyerleri sanatlarını özgürce sahneliyor.

Belediye, Nisan 2019'dan koronavirüs salgının ülkemizde görüldüğü Mart 2020'ye kadar 27 tiyatro gösterimi, 24 konser, 13 sergi, 5 film gösterimi, 13 panel ve 16 sanat kursu düzenledi. Birçok profesyonel ve amatör sanatçının katıldığı etkinlikler kapsamında Haluk Levent konser verdi, Süheyl-Behzat Uygur kardeşler sahne aldı.

16 SANAT KURSU
Belediye, Gaziemirlilerin kişisel gelişimlerine katkı koymak ve yeteneklerini keşfetmeleri için çok sayıda kurs açıyor. Resim, müzik, gitar, bale, tiyatro gibi birçok dalda verilen eğitimlere binlerce kursiyer katılıyor. Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda yeteneklerini keşfeden yurttaşlar, bu kurslarda öğrendiklerini tiyatro gösterileri ve konserlerle sergilemenin heyecanını yaşıyor. Sahne sanatları alanında düzenlenen kurslara katılan yurttaşlar sahne almanın heyecanını yaşarken görsel sanatlar kurslarına katılanlar ise eserlerini sergilerle beğeniye sunuyor. Kursiyerlerin ortaya koyduğu eserler belediyenin düzenlediği resim ve fotoğraflar sergilerinde sanatseverlerle buluşuyor.

ÇOCUKLAR UNUTULMUYOR
Düzenlediği kurslarda çocukları sanatla buluşturan belediye, çocukların kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve hayal dünyalarını zenginleştirmek amacıyla onlara özel kültürel ekinlikler düzenliyor.
Gaziemir Belediyesi, çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak amacıyla düzenlediği çocuk tiyatrolarıyla her yıl binlerce minik izleyiciyi tiyatroyla buluşturuyor. Belediye çocuklar için sinema gösterimleri de düzenliyor. Arkadaşlık ilişkileri, aile kavramı, doğa ve hayvan sevgisi gibi konuları işleyen tiyatro oyunları ve sinema filmleriyle buluşan çocuklar, sanatın büyülü dünyasında yolculuğa çıkıyor.
Belediyenin kurslarında yeteneklerini keşfeden çocuklar bu eğitimlerde öğrendiklerini yıl sonu gösterileri ve sergilerle ortaya koyuyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları kültür sanat etkinliklerine salgının sona ermesiyle hızla devam edeceklerini belirterek “Hepimiz tiyatroyu, konserleri, sergileri çok özledik. Salgının bitmesiyle etkinliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP