DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2156638-0,42%
İzmir
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
Google hakkında soruşturma başlatıldı!

Google hakkında soruşturma başlatıldı!

Rekabet Kurulu, reklamcılık ve reklam teknolojileri hizmetleri faaliyetlerine ilişkin Alphabet Inc, Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma başlattı.

ABONE OL
19 Haziran 2023 11:13
Google hakkında soruşturma başlatıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rekabet Kurulu, Alphabet Inc, Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma açtı.

Soruşturma Açıklaması:

Alphabet Inc ve yan kuruluşlarına ilişkin ön araştırma sonuçları, çevrim içi görüntülü reklamcılık ve reklam teknolojileri hizmetleri faaliyetlerinde bağlama ve kendini kayırma davranışlarıyla Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edildiği iddialarını doğruladı. Rekabet Kurulu, yapılan ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgeleri değerlendirdikten sonra soruşturma açılmasına karar verdi.

Soruşturma Süreci:

Rekabet Kurulu, Alphabet Inc, Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. şirketlerinden oluşan ekonomik bütünlük hakkında soruşturma başlattı. Kurul, ön araştırmada elde edilen bulguları ciddi ve yeterli buldu ve Kanun’un ihlal edilip edilmediğini tespit etmek amacıyla soruşturma sürecini başlattı.

Kararın Anlamı

Ancak, Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma açılması kararı, söz konusu şirketlerin Kanun’u ihlal ettikleri, ceza ile karşı karşıya kaldıkları ya da kalacakları anlamına gelmez. Soruşturma, iddiaların detaylı bir şekilde incelenmesi ve şirketlerin savunmalarının alınması amacıyla başlatılmıştır.

Rekabet Kurulu, Alphabet Inc, Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. şirketlerinin faaliyetlerini çevrim içi görüntülü reklamcılık ve reklam teknolojileri alanında incelemek üzere soruşturma başlattı. Ancak, bu aşamada herhangi bir suç veya ihlal kararı verilmemiştir. Soruşturma süreci, ilgili tarafların savunmalarını sunması ve iddiaların detaylı bir şekilde incelenmesiyle devam edecektir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP