Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.8825
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1878
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.7836
r-227
Haberler / Yerel Yönetimler

Başkan Gümrükçü, deprem dayanışma gönüllüsü gençleri unutmadı: 'Onlar ne Y ne Z kuşağı, onlar Atatürk kuşağı'

15.03.2023 13:48:08

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Kahramanmaraş depreminden etkilenen yurttaşların yaralarını sarmak amacıyla başlattıkları dayanışma seferberliğine ilk günden itibaren gönüllü olarak destek veren gençlerle bir araya geldi. Gençlere dayanışmaları için teşekkür eden Başkan Utku Gümrükçü, "Onlar benim gözümde ne Z ne Y kuşağı. Onlar A kuşağı. Yani Atatürk kuşağı.  Onlarla ne kadar gurur duysak az" dedi. 

Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde deprem dayanışma çalışmalarının Çiğli’deki merkezi olan Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen buluşmaya 500 gönüllü genç katılım gösterdi. Başkan Utku Gümrükçü, etkinliğe katılan gençlerle tek tek sohbet ederek emeklerinden ötürü teşekkür etti.

ATATÜRK KUŞAĞI GÖREV BAŞINDA

Depremin ilk gününün ardından depremzedelerle dayanışmak için başlattıkları yardım faaliyetlere katılan gençlerin gece gündüz demeden çalışarak örnek bir davranış sergilediklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Onlar benim gözümde ne Z ne Y kuşağı. Onlar A kuşağı. Yani Atatürk kuşağı. Ülkemizi bilimin ışığında muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan işte bu gençlerimiz. Hepsinin yüreğine sağlık. Onlarla ne kadar gurur duysak az" dedi. 

EN BÜYÜK YARDIM KAMPANYASINI DÜZENLEYEN İLÇE OLDUK 

“Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve birçok çevre ilde yıkıma sebep olan depremden etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak ve yaşama yeniden entegre olmalarını sağlamak adına başlattığımız dayanışma seferberliğine ilk günden itibaren gönüllü olarak destek veren gençlerimize teşekkür etmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Gençlerimiz 100 yıl önce Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bu zorlu süreçte de milletimize umut oldu. Gece gündüz demeden çalıştılar. Yeri geldi vakit kaybetmemek için yemek bile yemediler. Ailelerinden ödün verdiler" diyen Başkan Utku Gümrükçü, açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

Gösterdikleri dayanışma ile örnek bir aktif yurttaşlık profili ortaya koydular. Enerjileri ve emekleriyle İzmir’de Büyükşehir Belediyemizin ardından en büyük yardım kampanyası düzenleyen ilçe olduk.  Bundan sonraki süreçte de ilçemizin, şehrimizin ve ülkemizin gelişimi için gençlerimizle bir araya gelmeye, önerilerini ve eleştirilerini dinlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş