DOLAR 31,1261 0.27%
EURO 33,8219 0.56%
ALTIN 2.033,220,05
BITCOIN 1589556-0,17%
İzmir
18°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Hafta sonu planı yapanlar için: Bugün hava nasıl olacak?

Hafta sonu planı yapanlar için: Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Şubat Cumartesi günü Ege Bölgesi'nde hava durumu nasıl olacak?

ABONE OL
10 Şubat 2024 10:02
Hafta sonu planı yapanlar için: Bugün hava nasıl olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Şubat Cumartesi günü Ege Bölgesi’nde hava durumu nasıl olacak?

Genellikle parçalı bulutlu, ancak kıyı kesimlerinde çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kuzey Ege kıyıları, İzmir ve Muğla çevreleri ile Aydın’ın kıyılarında yer yer hafif sağanak yağışlar görülebilir. Kıyı bölgelerinde güney yönlerinden kuvvetli rüzgarlar (40-70 km/saat) esecek.

Ülkenin güneydoğusu ile güney ve batı kıyılarında parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Kuzey Ege kıyıları, İzmir ve Muğla çevreleri, Aydın’ın kıyı kesimleri, Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Malatya, Elazığ ve akşam saatlerinden sonra Antalya çevresinde yağmur ve yer yer sağanak yağışlar bekleniyor.

İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis olayları görülebilir. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

hava

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarlar genellikle güney ve güneybatı yönlerinden hafif eserken, Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde güney yönlerinden kuvvetli rüzgarlar beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Meteoroloji, Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde kuvvetli rüzgarlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunurken, Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesine karşı da tedbirli olunması gerektiğini belirtiyor.

Ege Bölgesi’nde genel olarak parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ancak kıyı kesimlerinde çok bulutlu bir hava görülecek. Kuzey Ege kıyıları, İzmir ve Muğla çevreleri ile Aydın’ın kıyılarında yer yer hafif sağanak yağışlar bekleniyor.

Rüzgar, kıyı bölgelerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek. İç kesimlerinde ise pus ve yer yer sis hadisesi yaşanabilir.

İzmir‘de hava durumu parçalı ve çok bulutlu olacak, yer yer hafif sağanak yağışlar görülebilir. Sıcaklık en düşük 15°C, en yüksek 19°C olacak.

Muğla’da hava durumu da parçalı ve çok bulutlu olacak, yer yer hafif sağanak yağışlar bekleniyor. Sıcaklık en düşük 13°C, en yüksek 19°C olacak.

Denizli’de ise parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Sıcaklık en düşük 15°C, en yüksek 19°C olacak.

Afyonkarahisar’da ise hava parçalı bulutlu olacak. Sıcaklık en düşük 0°C, en yüksek 15°C olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP