DOLAR 32,5373 0.06%
EURO 35,0189 0.36%
ALTIN 2.434,17-0,04
BITCOIN 2126383-0,06%
İzmir
39°

AÇIK

üst menü altı
Saklıcennet Karaburun’da Mavi Bayram: Kocakum da mavi bayrak aldı

Saklıcennet Karaburun’da Mavi Bayram: Kocakum da mavi bayrak aldı

Karaburun, Kuyucak, Bodrum Koyu, Akvaryum Koyu, Ardıç‘tan sonra beşinci mavi bayrağını Mordoğan Kocakum Halk Plajı’nda düzenlenen törende teslim aldı.

ABONE OL
23 Haziran 2023 09:59
Saklıcennet Karaburun’da Mavi Bayram: Kocakum da mavi bayrak aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaburun, Kuyucak, Bodrum Koyu, Akvaryum Koyu, Ardıç‘tan sonra beşinci mavi bayrağını Mordoğan Kocakum Halk Plajı’nda düzenlenen törende teslim aldı.

Kaymakam Eyüp Kaykaç ve Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, TÜRÇEV Temsilcisi Yetkin Karabinalı ile birlikte mavi bayrağı göndere çekti. 

Karaburun Belediye Başkanı Erdoğan, hemşehrilerinin ‘mavi bayram’ını kutladı; İZSU, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Kaymakam Kaykaç ise, plajlara kadın elinin değdiğinin belli olduğunu belirterek, Başkan Erdoğan nezdinde, Karaburun ve Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını  tebrik etti, temiz deniz ve kıyılar için seferberlik  çağrısı yaptı.   

Masmavi uçsuz bucaksız koylarıyla, ziyaret edenlerini müptelası yapan Yarımada’nın gizli cenneti Karaburun, geçen yıl Mordoğan Ardıç’ta aldığı mavi bayrak sertifikasını bu yıl da Mordoğan Kocakum Halk Plajı için almasını bildi.

Yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği gibi temel kriterleri başarıyla yerine getiren toplam beş koy-plaj sayısına ulaşan Karaburun’un gurur gününde; Kaymakam Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve yurttaşlar hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından, programda konuşmalara geçildi.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN MAVİ BAYRAK AÇIKLAMASI

İlçelerinin mavi bayram yaşadığını ve bu haklı gururu hak ettiğini belirten Karaburun Belediye Başkanı Erdoğan, Kocakum Halk Plajı’nın çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği plajı olması yönüyle de mavi bayrak hak etmesinin kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini vurguladı.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, hemşehrilerini ve yaz dönemini ilçede geçiren misafirleri sorumluluk alarak mavi bayramı sürekli kılacak çevre duyarlılığı sürdürmeye davet etti.

BAŞKAN ERDOĞAN: BU MAVİ BAYRAM HEP SÜRSÜN

Başkan İlkay Girgin Erdoğan, Karaburun’un yaz nüfusunun 250 bini geçtiğine dikkat çekerek, “İZSU en başta teşekkür edeceğimiz gözbebeğimiz. 12 bini kayıtlı toplam 30 bin kış nüfusu, 250 binin üzerinde yaz nüfusuyla Karaburun’umuzda, belediyemiz, bütün hizmetlerini kayıtlı nüfus sayısı üzerinden aldığı ödenekle sunmaya çalışıyor.

Takdir edersiniz ki bu kolay değil.  Sizden ricam, gerek kıyı gerekse çevre temizliği konusunda, gecesini gündüzüne katarak emek veren belediyemiz emekçilerine destek vermenizdir. Lütfen biraz empati kurun, siz de katılın ki bu mavi bayram hep sürsün” dedi.

KAYMAKAM KAYKAÇ: PLAJLARIMIZA KADIN ELİ DEĞDİĞİ BELLİ OLUYOR

Karaburun  Kaymakamı  Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve Karaburun Belediyesi ekibine,  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eti.

Kaymakam Kaykaç, “Anadolu tabiriyle söylemek gerekirse, plajlarımıza kadın eli değdiği belli oluyor. Misafirlerimiz ve biz, otokontrol sistemiyle deniz ve kıyı temizliği konusunda, kurumlar ve yurttaşların eşgüdümüyle kirliliğin önüne geçeceğiz. Önemli olan yaptıktan sonra da sahip çıkmak. Emeği geçen ve duyarlılık gösteren Karaburunlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu. b

Kaymakam Kaykaç ve Başkan Erdoğan, TÜRÇEV yetkililerinden mavi bayrağı teslim alarak, plaj bilgi panosu önünde anı fotoğrafı çektirdi ve bayrağı birilikte göndere çekti .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP