DOLAR 27,5707 0.47%
EURO 29,0040 0.76%
ALTIN 1.616,690,31
BITCOIN 7564790,47%
İzmir
23°

AÇIK

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
HÜDA PAR liderinden ‘Bekar kadınların sahiplendirilmesi’ açıklaması

HÜDA PAR liderinden ‘Bekar kadınların sahiplendirilmesi’ açıklaması

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 6284 sayılı kanunla ilgili yeni açıklama yaptı, "Kadını korumak için aileyi yıkma mecburiyetiniz yok" dedi.

ABONE OL
25 Mayıs 2023 11:47
HÜDA PAR liderinden ‘Bekar kadınların sahiplendirilmesi’ açıklaması
1

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti programında bahsedilen “bekar kadınların sahiplenilmesi” ifadesi hakkında; “Şimdi buradaki sahiplenme kelimesinin bu kadınların cansız bir eşya olarak değerlendirildiği veya mülkiyet anlamındaki bir sahipten bahsettiğini anlamak için çok zorlamak gerekir” açıklamasını yaptı. Yapıcıoğlu, kastın ne olduğuna açıklık getirmedi.

“Bakın 6284 kökten tamamen kalksın ya da kadına yönelik şiddet serbest olsun diye bir şey söylemiyoruz” diyen Yapıcıoğlu, “Diyoruz ki; bakın bizim mutlak surette kadını korumamız lazım. Sadece kadını değil, kadına da erkeğe de çocuğa da hatta hayvana da şiddeti engelleyelim. Bunun yaptırımları olsun. Kimse kimseye şiddet uygulamasın. Ama biz bunu yaparken, aileyi yıkmayalım” diye konuştu.

AİLEYİ YIKMAK MECBURİYETİNİZ YOKTUR

BBNTÜRK’te Nisa Nur Çaydan’ın sunduğu “Son Durum” programının canlı yayın konuğu olan Yapıcıoğlu, sözlerinin devamında da, “Şu anda kadına yönelik şiddet üzerinden bu perdenin arkasından şöyle bir dolap çevriliyor. Kadına yönelik şiddet nerede oluyor? Her yerde oluyor. İşyerinde oluyor, sokakta oluyor, toplu taşımada da oluyor ve evde de oluyor. Ama ısrarla kadına yönelik şiddet evde olur, kadına yönelik şiddet eşten olur, kadına yönelik şiddet aile içerisinde olur, öyleyse biz ailenin duvarlarını yıkalım, kolonlarını keselim, böylece biz kadını kurtarmış olalım. Şimdi kadını korumak için aileyi yıkmak mecburiyetiniz yoktur” ifadelerini kaydetti.

YAZIKLAR OLSUN

Akşener’e: Yazıklar olsun, başka da bir şey demiyorum, ayıptır, yarın bir gün tekrar yüz yüze bakacağız

Yapıcıoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirerek, şunları kaydetti:

Gerçekten ahmağa bile anlatılsaydı bu kadar ahmak bile anlardı yine. Ama bazıları anlamak istemiyor, ahmak oldukları için değildir. Anlamak istemedikleri için. Ben de şunu söylüyorum; anlamak istemeyenden daha cahil hiç kimse yoktur. Birileri anlamak istemiyorsa ne kadar anlatmaya çalışırsanız anlatın beyhude. Çünkü onlar anlamak istediklerini anlıyorlar.

GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABALARI OLARAK GÖRÜYORUZ

Bütün bunları biz gündem değiştirme çabaları olarak görüyoruz. Kendilerinin topluma verecek bir şeyleri olmadığı için, bir planları bir projeleri, halka kendilerini inandırabilecekleri bir vaatleri olmadığı için, kendilerini inandıramadıkları için bu nedenle sürekli HÜDA PAR’ı gündemde tutuyor.

Çünkü üstünü örtmek istedikleri bazı gündemler var. Bunun da üstünü örtmenin en iyi yolu da herhalde HÜDA PAR’a saldırı olarak görüyor. Bu yüzden sürekli aynı tezviratlarda bulunuyorlar. Meral Hanım Başbakan olmak istiyordu, nasıl olacaksınız diye sormasınlar, işte HÜDA PAR kadın düşmanı, HÜDA PAR kadını bir mal gibi görüyor.

VİCDANIYLA BAŞ BAŞA BIRAKACAĞIM

HÜDA PAR kadını bir eşya gibi görüyormuş sahiplenilmekten bahsediyor. Bir de hakaretvari ifadeler kullanıyor, kendisi kadın olduğu için ben o kelimeleri söylemeyeceğim kendisine, benzer kelimeler de söylemeyeceğim. Sadece onu vicdanıyla ve kamuoyunun vicdanıyla baş başa bırakacağım.

Gerçekten parti programında okuduğu şu cümleyi öyle anlıyorsa, yazıklar olsun. Eğer öyle anlamadığı halde çarpıtarak söylüyorsa, yine yazıklar olsun. Eğer okumamışsa, birileri sadece HÜDA PAR öyle söyledi diye sadece bir tek cümleyi okuma zahmetinde bulunmadan bize yükleniyorsa, bir daha yazıklar olsun.

Her hal ve şartta kendisine yazıklar olsun. Başka da bir şey demiyorum, ayıptır. Yarın bir gün tekrar yüz yüze bakacağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP