DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19378270,50%
İzmir
16°

HAFİF YAĞMUR

üst menü altı
İmamoğlu: ‘Cansiperhane mücadeleye devam edeceğim’

İmamoğlu: ‘Cansiperhane mücadeleye devam edeceğim’

ABONE OL
21 Nisan 2023 11:39
İmamoğlu: ‘Cansiperhane mücadeleye devam edeceğim’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı’ndın birinci gününde Hatay’a gitti. Burada Halk TV’ye açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Türkiye her yönüyle sıkışmış durumda. Her şeyi bildiğini iddia eden her şeyi tek başına yapabildiğini iddia eden yaptıkça da ekonomiyi batıran yaptıkça da insanları birbirinden ayrıştıran bir anlayışla karşı karşıyayız. Biz diyoruz ki senin aklın sana kalsın bu milletin aklı millete yeter. Sen de milletin parçasıysan eyvallah. Onun için bunun adı büyük bir demokrasi mücadelesi” diye konuştu.

İmamoğlu vatandaşlara, "Burada beni izleyen bütün vatandaşlarımıza şunu söyleyeyim konumum ne olursa olsun bu millete gerçek bayramları yaşatana kadar burada cansiperhane mücadeleye devam edeceğiz" diyerek seslendi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu dönem bir sıkışmışlığın nefes almanın geleceğe umutla bakmanın benim de sözüm var diyebilmenin belki de en önemli tarihi mücadelesi. Türkiye her yönüyle sıkışmış urumda. Her şeyi bildiğini iddia eden her şeyi tek başına yapabildiğini iddia eden yaptıkça da ekonomiyi batıran yaptıkça da insanları birbirinden ayrıştıran bir anlayışla karşı karşıyayız.

Biz diyoruz ki senin aklın sana kalsın bu milletin aklı millete yeter. Sen de milletin parçasıysan eyvallah. Onun için bunun adı büyük bir demokrasi mücadelesi. Bizim burada olmamızın, memleketin her köşesine koşmamızın yegane sebebi budur. 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu da zaten bu sürecin uzun süredir liderliğini yapıyor. Bir ittifak kurulmasıyla bunun çözümlenebileceğini biliyor, inanıyor. Bu konuda 2019 yerel seçimlerinde bunu en derinden hisseden bir kişiyim.

O dönem de bir ittifak ruhuyla seçime girdik. Hem genel başkanımız hem Meral Akşener o dönemin en önemli mücadelesini veren liderlerdi. Biz de onun hakkını vermeye çalıştık. Ve İstanbul’da tarihi bir demokrasi zaferi elde ettik. Bütün engellemelere rağmen. Ama şimdi çok hazırlıklıyız. Türkiye’nin her yerini gezeceğiz anlatacağız bu seçimi millet için kazanacağız.

Siyasi partilerin birbiriyle yarışı için zemini hazırlayacağız umuyorum ki çok uzun sürmez. Ama ondan sonra herkes kendi ideolojisiyle demokratik bir ortamda mücadelesini verebilir, versin de zaten. Ama önce bu sorunu çözmemiz lazım. Demokrasi ile memleketimizi güçlendirdiğimiz bir dönemi kazandırmamız lazım. Kaldı ki şuan deprem acısını yaşayan ve inanın güçlü  bir şekilde tutundukları tek şeyin umut olduğunu gördüğüm bildiğim hissettiğim halkımızla birlikteyiz.

"Burada beni izleyen bütün vatandaşlarımıza şunu söyleyeyim konumum ne olursa olsun bu millete gerçek bayramları yaşatana kadar burada can siper hane mücadeleye devam edeceğiz."

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP