DOLAR 27,4488 -0.03%
EURO 28,8477 0.07%
ALTIN 1.608,43-0,27
BITCOIN 758175-1,37%
İzmir
23°

AÇIK

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
İmamoğlu’nun davasında beraat kararına itiraz

İmamoğlu’nun davasında beraat kararına itiraz

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın katıldığı etkinlikteki konuşması nedeniyle hapis cezası istemiyle yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında beraat kararı verilmesi üzerine, Yazıcı’nın avukatı yargılamanın duruşma açılarak yapılmasını talep etti.

ABONE OL
16 Eylül 2023 14:51
İmamoğlu’nun davasında beraat kararına itiraz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi 3. Etap Açılış Programı’nda Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya yönelik ifadeleri nedeniyle “kamu görevlisine alenen hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etmişti.

Basit yargılama usulüyle dosya üzerinden karar veren Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi, İmamoğlu’nun “hakaret” suçunu işlemediğinin anlaşıldığını belirterek, sözlerin siyasi eleştiri niteliğinde olduğunun kaydetmişti.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın avukatı ise Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurarak, duruşma açılarak yargılama yapılmasını talep etti.

Mahkemeye sunulan dilekçede, İmamoğlu hakkında beraat kararı verildiği hatırlatılarak, bu karara itiraz ettikleri kaydedildi.

Dilekçede, “Müvekkilin maruz kaldığı bu olay ile aynı anda sanık Ekrem İmamoğlu kürsüde müvekkil hakkında ‘O arkadaş burayı germeye gelmiş, nezaketsiz provokasyonlarına devam ediyor, kötü söz sahibine aittir, lan Allah’tan korkun, üç buçuk sene ulan üç ayını bizden siz çaldınız, bir buçuk senesi pandemi, cebimizdeki paraları da çaldınız, yüzde ellisini çaldınız’ şeklinde beyanlarda bulunmuş ve beyanları neticesinde Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.

İMAMOĞLU’NUN HAKARET SUÇUNDAN CEZALANDIRILMASI İSTENDİ

Dilekçede, suç duyurusu üzerine iddianame düzenlendiği aktarıldı.

Dilekçenin devamında, “Müvekkil açılış programına davet ile katılması ve kendisine verilen süre içerisinde konuşmak istemiş, konuşma süresince de ne ferdi ve ne de genel bir topluluğa yönelik zan altında bırakabilecek hakaret niteliğinde söylemlerde bulunmamıştır. Ancak müvekkil programın devamında beklenilmeyen davranış ve söylemlere maruz kalmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Mahkemeye sunulan dilekçede, duruşma açılarak yargılamaya devam edilmesi ve İmamoğlu’nun “hakaret” suçundan cezalandırılması istendi.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘AB’ çıkışı: ‘Yolları ayırabiliriz’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP