DOLAR 32,5611 0.14%
EURO 34,9948 0.29%
ALTIN 2.437,380,10
BITCOIN 2119620-0,99%
İzmir
33°

AÇIK

üst menü altı
İyilikle büyüyen Gaziemir… Yardım eli 500 aileye yükseltildi

İyilikle büyüyen Gaziemir… Yardım eli 500 aileye yükseltildi

ABONE OL
11 Aralık 2020 14:56
İyilikle büyüyen Gaziemir… Yardım eli 500 aileye yükseltildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

""​Son 3 ayda bin 150 aileye ayni yardım yapan Gaziemir Belediyesi, yardımsever yurttaşlar ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getirdiği Sosyal Marketten yararlanan aile sayısını 350’den 500’e yükseltme kararı aldı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla uygulamaya koyduğu projelerle iyi günde de kötü günde de yurttaşların yanında olan Gaziemir Belediyesi, sosyal yardımlarla da vatandaşa nefes aldırıyor. Gaziemir Belediyesi, sosyal yardımlardan yararlanmak için belediyeye başvuru yapanların evlerinde yaptığı inceleme sonucu, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ve resmi kurumlardan gerekli belgeleri getiren ailelere ayni yardım yapıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, muhtaç durumda olduğu belirlenen ailelere yapılan yardımların yanı sıra Sosyal Market aracılığıyla da ihtiyaç sahiplerine destek veriliyor.

""

GAZİEMİR’İN İYİLİK KAPISI SOSYAL MARKET
Gaziemir Belediyesi'nin, ESBAŞ’ın desteğiyle yaşama geçirdiği Sosyal Market yardımseverlerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyor. Yardımseverlerin yaptığı bağışlar belediye eliyle Sosyal Markette ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Son üç ayda bin 150 aileye ayni yardım yapan belediye, pusula belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği Sosyal Marketten yararlanan aile sayısını 350’den 500’e yükseltme kararı aldı.
 

Gaziemir’in “İyilik ve dayanışma merkezi” olan Sosyal Marketten destek almak için belediyeye başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere puan yüklü bir kart veriliyor. Kart sahibi aile, Sosyal Marketi ziyaret ederek kartındaki puan karşılığında gıda, temizlik ürünü ve giysi gereksinimlerini ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Yardımlardan yararlanmak ya da bağış yapmak isteyenler 0 232 999 0251 – 1201 (dahili) numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabiliyor.
Gaziemir Gönüllü Kadınlar Derneği de Sosyal Market aracılığıyla yardımseverler ile ihtiyaç sahiplerinin bir araya gelmesine katkı koyuyor. Dernek üyeleri, Sosyal Marketin işleyişine gönüllü olarak destek oluyor.

EVLERDE DEĞERLENDİRME YAPILIYOR
Gaziemir Belediyesi, sosyal yardımların gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlamak için başvuru yapan aileleri evlerinde ziyaret ederek Sosyal Yardım Değerlendirme Sistemi ile değerlendiriyor. Yapılan incelemede ailenin ev, araba, arsa sahibi olup olmadığından gelir seviyesine, ailedeki birey sayısından okuyan çocuk sayısına kadar birçok ölçütte durum değerlendirmesi yapılıyor. Değerlendirme sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelerden, resmi kurumlardan gerekli belgeleri alması isteniyor. Bu kurumlardan, durumlarını gösteren resmi evrakları getiren ailelere sosyal yardım yapılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP