DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2067802-4,02%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
İzmir Barosu’ndan Onur Yürüyüşü’ne karşı yapılan müdahaleye tepki: “Gözaltılar serbest bırakılsın”

İzmir Barosu’ndan Onur Yürüyüşü’ne karşı yapılan müdahaleye tepki: “Gözaltılar serbest bırakılsın”

İzmir'de gerçekleştirilen Onur Yürüyüşü'ne polis güçleri müdahale etti. İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gamze Şimşek ve üç meslektaşının da aralarında bulunduğu birçok yurttaş gözaltına alındı.

ABONE OL
25 Haziran 2023 20:51
İzmir Barosu’ndan Onur Yürüyüşü’ne karşı yapılan müdahaleye tepki: “Gözaltılar serbest bırakılsın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’de gerçekleştirilen Onur Yürüyüşü’ne polis güçleri müdahale etti.

Onur Yürüyüşü ve sonrasında olaylarla ilgili gözaltılar devam ediyor. Bu müdahalede, İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gamze Şimşek ve üç meslektaşının da aralarında bulunduğu birçok yurttaş gözaltına alındı.

İzmir Barosu Başkanı Avukat Sefa Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, müdahale sırasında ve sonrasında meslektaşları ve yurttaşları desteklemek amacıyla onların yanında yer aldı. Hastane ve emniyet süreçlerinde de bu tutumu sürdüren İzmir Barosu, hiçbir ayrım yapmadan, şart ve kayıt koymadan, “ama” ve “fakat” demeden, temel hak ve özgürlükleri savunmaktan vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

İzmir Barosu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Anayasal bir hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı kapsamında, İzmir’de düzenlenen Onur Yürüyüşüne polis güçleri müdahale etmiş olup gözaltılar devam etmektedir. İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Gamze Şimşek ve üç meslektaşımızın da aralarında bulunduğu çok sayıda yurttaşımız, hukuksuz bir şekilde, işkence yapılarak gözaltına alınmıştır. İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, müdahale sırasında, hastane ve emniyet süreçlerinde meslektaşlarımızın ve yurttaşlarımızın yanındadır. Hiçbirini birbirinden ayırmadan, şart ve kayıt koymadan, “ama”sız ve fakat”sız, temel hak ve özgürlükleri savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP