DOLAR 32,1823 0.14%
EURO 35,0297 0.14%
ALTIN 2.425,53-0,15
BITCOIN 2186274-0,69%
İzmir
22°

AÇIK

üst menü altı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere ‘Afet Bilinci’ eğitimi vermeye başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere ‘Afet Bilinci’ eğitimi vermeye başladı

ABONE OL
28 Haziran 2023 11:08
İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere ‘Afet Bilinci’ eğitimi vermeye başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Engelsizmir Şube Müdürlüğü, olası afetlerle başa çıkma kapasitesini artırmak amacıyla “Afet Bilinci ve Engelli Farkındalığı” eğitimlerine başladı.

ENGELSİZ BİR KENT İÇİN ÇALIŞAN İBB

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Başka bir engelli politikası mümkün” sloganıyla engelsiz bir kent için çalışmalar yürütüldü.

Bu kapsamda, “İncinebilir Gruplara Yönelik Afet Bilincinin Geliştirilmesi” başlığı altında İl Risk Azaltma Planı (İRAP) eğitimlerine başlanmıştır. Engelsizmir Şube Müdürlüğü ekipleri, “Afet Bilinci ve Engelli Farkındalığı Eğitimleri” çalışmaları kapsamında engelli vatandaşlara ve yakınlarına yönelik “Afet Bilinci” konusunda eğitim verdi. Ayrıca, afet müdahale ekiplerine yönelik “Engellilere Yaklaşım ve Tahliyede Dikkat Edilecek Unsurlar” ve mahalle afet gönüllülerine yönelik “Engelli Farkındalığı” konularında da uzmanlaştı.

İLK EĞİTİM AKUT İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİ

Engelsizmir Şube Müdürlüğü ekipleri, İlk eğitimi Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’nde, ortopedik engellilere yönelik AKUT işbirliği ile gerçekleştirdi. Eğitime 30’a yakın katılımcı katıldı.

AFET EĞİTİMLERİ YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Engelli vatandaşlara ve yakınlarına yönelik “Afet Bilinci” eğitimleri yaz boyunca farklı engel gruplarıyla devam edecek.

Ayrıca, afet müdahale ekiplerine yönelik Engelsizmir Şube Müdürlüğü tarafından verilecek “Engellilere Yaklaşım ve Tahliyede Dikkat Edilecek Unsurlar” eğitimi, Kurban Bayramı tatili sonrasında başlayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP