DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15893961,79%
İzmir
16°

KAPALI

üst menü altı
Yenilenen Bostanlı İskelesi Hizmete Açıldı

Yenilenen Bostanlı İskelesi Hizmete Açıldı

ABONE OL
26 Aralık 2023 18:08
Yenilenen Bostanlı İskelesi Hizmete Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Bostanlı İskele yenileme çalışmaları sona erdi.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla hizmete açılan Bostanlı İskelesi, bünyesinde 100 kişilik yeni bekleme salonu, Mikromobilite Park Alanı bulundururken, araç bekleme alanı da 4 katına çıkarıldı. Tunç Soyer ardından vapurla Konak’a geçti.

bostanlı

İzmir Büyükşehir Belediyesi deniz ulaşımının daha konforlu sağlanabilmesi için Üçkuyular’ın ardından Bostanlı Feribot İskelesi’ni de yeniledi. Fiziki koşullar açısından yetersiz kalan feribot bekleme alanı yeniden düzenlenirken, iskeleye Mikromobilite Park Alanı kazandırıldı, araç bekleme alanının kapasitesi ise 4 kat artırıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 17 milyon liralık yatırımla yenilenen Bostanlı Feribot İskelesi’ni gezdikten sonra vapurla Konak’a geçti.

YENİLENEN BOSTANLIYA MİKROMOBİLİTE PARK ALANI

Başkan Tunç Soyer, ilk olarak Mikromobilite Park Alanı’nı gezdi. Park halindeki araçların olumsuz hava koşullarından etkilenmesini önlemek amacıyla üstü kapalı olan Mikromobilite Park Alanı’nda 8 dikey bisiklet park yeri, 32 skuter park yeri ve 12 motosiklet park yeri bulunuyor. Park yeri, aynı zamanda skuter ve motosiklet kullanıcılarının araçlarını taşıt ve yaya yollarına düzensiz park etmesinin de önüne geçmiş oldu.

bostanlı

100 KİŞİLİK YENİ BEKLEME SALONU

Başkan Soyer ardından feribot iskelesinin yolcu salonunu ziyaret ederek yolcularla sohbet etti. Yenileme çalışmaları kapsamında 28 metrekarelik eski yolcu bekleme salonunun yerine, 104 metrekaresi kapalı, 68 metrekaresi açık olmak üzere 172 metrekarelik yeni ve modern bekleme salonu yapıldı. 

Yeni bekleme salonunda yolcu oturma kapasitesi ise 25’ten 100’e çıkarılırken salonda iklimlendirme sistemi ile yolcuların iç ve dış alanda sefer saatlerini takip edebileceği bilgilendirme ekranlarına yer verildi.

bostanlı

ARAÇ BEKLEME ALANLARI 4 KATINA ÇIKARILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, böylelikle ayda ortalama 110 bin aracın kullandığı Bostanlı Feribot İskelesi ve Üçkuyular Feribot İskelesi’nin yenileme çalışmalarını tamamlamış oldu.  Bostanlı Feribot İskelesi’nin araç bekleme alanı, Üçkuyular’daki gibi 4 kat büyütüldü. Böylelikle 7 feribotla 15 dakikada bir sefer yapan İZDENİZ’in iskele altyapısı da güçlendirilmiş oldu. 

İlginizi çekebilir: Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç: ‘Hizmetin Siyaseti Olmaz’ Sloganıyla Yola Çıktık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP